Metódy zberu
Všeobecná zbierka je jednou z najlepších metód zbierania lyžíc. V tomto druhu zbierky začnete zbierať ľubovoľnú lyžicu, ktorá sa vám páči. To je tiež jeden z najjednoduchších metód zberu, pretože máte veľa stoviek odrôd k dispozícii bežne. Akonáhle ste dokončili zhromažďovanie všetkých bežných druhov, alebo ak ste spokojní s veľkou zbierkou obyčajných lyžičiek, môžete začať zhromažďovať rôzne súpravy. Tým sa dostanete na ďalšiu alebo vyššiu úroveň zbierky lyžičiek.

lžíčka

Zbieranie prvých lyžičiek
Človek môže tiež zbierať niektoré odrody lyžíc, ktoré boli použité v prvých rokoch. Jedná sa o starožitné lyžice a majú nielen hodnotu materiálu, z ktorého je lyžica vyrobená, ale majú aj starožitné hodnoty spojené s nimi. To ich robí cennejšími ako bežné lyžice, ktoré boli zhromaždené. Niektoré lyžice by stáli aj tisícky eur. V skutočnosti sú niektoré lyžice z kolekcií Trefid a iných zriedkavých lyžíc hodnotené veľmi vysoko.

Zhromažďovanie prostredníctvom formy
Forma skutočne hovorí o vzore, v ktorom bola lyžica vyrobená. Existujú rôzne druhy vzorov, ktoré je možné vyrobiť v lyžici, a to z nich robí cennejšie podľa typu, miesta, kde boli vyrobené, použitých materiálov a počtu lyžíc z tejto sady, ktoré sú v obehu!
Každý zberateľ by sa mohol pokúsiť zbierať rôzne zbierky. Existujú rôzne odrody, ktoré budú tiež veľmi uspokojujúce kolekcie pre akéhokoľvek zberateľa.

lžíce

Zbieranie podľa typu
Druhy lyžíc, ktorý sa zhromažďuje, je ďalším dôležitým faktorom, ktorý by zberateľ chcel vedieť. Tam sú niektoré druhy lyžice použití na osobitné účely, ktoré nie sú drahé a sú tiež ľahko dostupné, ale na druhú stranu, existujú aj iné lyžice, ktoré nie sú ľahko dostupné, a to sú lyžice, ako sú Caddy lyžice. Niektoré druhy lyžíc, ako sú liehové lyžice a hnojace, sú veľmi zriedkavé a tak aj veľmi drahé.
Existujú aj niektoré predmety z začiatku 19. storočia, ktoré nie sú drahé, a to sú lyžice ako koktailové lyžice. Ostatné predmety používané v kuchyni nie sú veľmi drahé.