Ako sa priebežne počas roka striedajú ročné obdobia, s príchodom jesene sa postupne vytrácajú slnečné lúče a počasie sa ochladzuje. Spoločne s príchodom chladnejšieho počasia by sme mali náš šatník vybaviť teplejšími kúskami oblečenia, ako sú napríklad svetre alebo mikiny. Aj napriek tomu, že mikiny sú skôr športovým kúskom oblečenia, je možné nájsť i rôzne značkové a elegantnejšie kúsky. Práve takéto elegantnejšie mikiny sú vhodné aj pre dámy na každodenné nosenie do práce či na iné príležitosti. Keďže ide o príjemný kúsok oblečenia, ktorý je pohodlný na nosenie, často ich nosíme najmä na doma.

predĺžená mikina

Pokiaľ však obľubujete športovú módu a vaša práca nevyžaduje prísny dress code alebo formálnejšie oblečenie, pokojne zaraďte i športovejšie mikiny do vášho každodenného šatníka. Možností na výber je neúrekom, a preto si dokáže zaručene vybrať každá dáma, ba dokonca niektoré mikiny sú univerzálne na nosenie pre mužov i pre ženy. Či už preferujete teplé alebo studené farby, pastelové alebo neutrálne odtiene, prípadne veľkú potlač a nápisy, na trhu s oblečením je dosť z každého.

farebné voľné mikiny

Podobne je možné vyberať aj podľa viacerých typov a strihov mikín, pričom základné rozdelenie asi už poznáte. Ide o mikiny, ktoré sú na zips alebo sa obliekajú cez hlavu. V súvislosti s týmto rozlíšením je vhodné zároveň spomenúť aj mikiny s kapucňami alebo bez kapucní. Okrem tohto základného odlíšenia je však momentálne k dispozícií v obchodoch množstvo zaujímavých strihov. Napríklad populárne skrátené mikiny do pol pásu, ktoré sú však pravdepodobne vhodnejšie nosiť počas teplejšieho počasia. Opakom skrátených mikín sú veľké a voľné oversized strihy, ktoré sú taktiež momentálne v obchodoch s oblečením dosť populárne. Výber strihu mikiny by mal závisieť aj od typu vašej postavy, pretože voľnejší strih pomôže napríklad s ukrytím pár kíl navyše. Treba však dávať pozor na to, aby mikina nebola až príliš veľká a zbytočne nás nerobila ešte väčšími a nerozširovala. Vhodnou voľbou je taktiež dámska predĺžená mikina, ktorá môže pomôcť zakryť problematické partie. Navyše jej predĺžená dĺžka zabezpečí aj dostatočnú ochranu pred prechladnutím.