Big Ben
Keď sa povie Londýn väčšinu z nás napadne práve Big Ben. Táto hodinová veža sa nachádza na severo- východnom konci Westminsterského paláca a odbíja každú jednu hodinu. Verím že tieto neprehliadnuteľné hodiny každý pozná a budú predstavovať vašu prvú zastávku na prehliadke Londýna.

big ben

Tower Bridge
Tower Bridge je padací most ktorým budete príchodom do Londýna určite prechádzať.

Filmové štúdio Harryho Pottera
Tu si milovníci legendárnej série Harry Potter prídu na svoje. Môžete si detailne pozrieť rekvizity či miestnosti. Ohúri Vás Rokfortský expres po ktorom sa môžete poprechádzať či možnosť zalietať si na metle. Sen sa splní každému kto vždy túžil dostať list z Rokfortu. Na konci prehliadky si môžete kúpiť fazuľky každej chuti, čokoládovú žabku s kartičkou slávneho čarodejníka alebo si sadnúť a dať si ďatelinové pivo.

London eye
Tretie najväčšie vyhliadkové koleso na svete ktoré si pri prehliadke Londýne nemôžete nevšimnúť. Jedna jazda trvá okolo tridsiatich minút. Na začiatku Vás môže zaskočiť veľká rada ľudí ktorí taktiež čakajú aby si mohli skúsiť tento nezabudnuteľný zážitok, ale nenechajte sa odradiť pretože za ten výhľad to naozaj stojí.

londýn

Červené telefónne búdky
Áno sú tu pamiatky ako Westminsterské opátstvo alebo katedrála sv. Pavla, ale nezabudnite čo by dali vaši kamaráti za fotku pri tejto legendárnej telefónnej búdke, takže pri prechádzaní z niektorých Londýnskych ulíc sa nezabudnite pri jednej takejto búdke zastaviť a vyfotiť.

Oxford Street
Tu sa vyšantia hlavne ženy, ale aj muži ktorí milujú nakupovanie. Oxford Street je dlhá ulica na ktorej sa nachádzajú obchody, od malých kamenných obchodíkov až po veľké nákupné domy. Nachádza sa tu široké spektrum módnych značiek, akú značku si zmyslíte tú nájdete na Oxford Street.

ruské kolo
 
 
Na záver by som len dodala že Londýn je taktiež plný historických pamiatok ktoré sa oplatí navštíviť, ale o tom si povieme inokedy.