Máte aj vy ten pocit, že svet videohier svoju pozornosť ustálil len na pár titulov typu Assassin\’s Creed, GTA, Battlefield a len na pár herných žánrov? Tieto sú komerčne prezentované z každej strany a asi nie je hráč, ktorý by si ich aspoň raz v živote nezahral, nevraviac o vysokom percente tých, čo tieto tituly hrajú pravidelne. Z môjho pohľadu to začína byť tak-trochu nuda a preto ma vždy nadchne skôr pozornosť venovaná titulom, ktoré sú vo svojej podstate skutočne originálne, či priam extravaganté a nezapadujúce do žiadneho kontextu, respektíve videohry, ktoré sú jedným slovom- zvláštne.

rohy

V tomto článku sa tak chcem zamerať práve na tieto čudné, no vo svojej podstate zaujímavé a diskatubilné hry, o akých človek nevie, či si má o nich myslieť, že ide o „totálnu sprostosť“ alebo naozaj neoceniteľný herný zážitok. Predstavím vám skutočne originálne herné rarity, ktoré delia ľudí na dva tábory- tých, čo tieto hry okamžite odpíšu a tých, ktorí v nich dokázali nájsť zábavnú podstatu a bezkonkurečný zážitok. Nevravím, že sú skvelé, nevravím, že sú najhoršie, skrátka- sú naozaj bezkonkurenčne originálne a zvláštne.

absrakce

Goat Simulator
Ako už názov napovedá, ide o „kozí simulátor“, respektíve hráte za hlavnú postavu, akou je koza. Ide o hru typu open world z pohľadu tretej osoby (typu GTA) a jednoducho hráte za kozu, čo je vo svojej podstate zábava, či skôr humor. Samotní vydavatelia tvrdia, že ide o „malú, pokazenú a hlúpu hru“,… ale je zrejmé, že za týmto účelom aj bola stvorená a publikovaná. Skrátka ju nesmiete brať vážne, maximálne sa pri nej iba zabaviť a páchať po meste anarchiu s kozou. To je asi celé. Inak táto hra začína byť skutočne známa a relatívne populárna.

Katamari Damacy
Netradičné a zvláštne hry sa v niektorých prípadoch môžu stať populárne a získať celkom lichotivé recenzie. Príkladom je práve táto hra, ktorá je okrem iného celkom návyková. Ovládate malú loptičku, aká na seba lepí čoraz viac objektov.

LSD- Dream Emulator
Áno, hra s týmto názvom naozaj existuje a neviem, či je vhodná pre deti a mládež, každopádne skôr nie a v žiadnom prípade tu nechcem propagovať drogy. Ale ide o pomerne starú hru vyrobenú pre Playstation, čo vlastne ani tak nie je videohrou v pravom zmysle slova, skôr simulátorom tripu na LSD.