Zariadenie interiéru prináša mnoho nápadov, ktoré vychádzajú z plánov užívateľov a k nim patrí i riešenie dverí.
Dvere, nech už interiérové alebo exteriérové, patria k neoddeliteľnej súčasti zariadenia a okrem praktickej stránky veci prinášajú aj úžitok estetický.
Niekde sa hodia drevené, inde kovové alebo rovno sklenené. Navyše sa kombinácia so sklom hodí k variante drevenej i kovovej. Poďme sa však pozrieť na čisto sklenené dvere.

skkleněné dveře

Na našich webových stránkách nájdete množstvonápadov, ktoré za to stoja.
Možno sa vám zdajú príliš krehké na to, aby slúžili ako prostriedok uzatvárania miestnosti. Je nutné vás ubezpečiť, že väčšinou sú vyrobené z 8 mm hrubého skla, ktoré vydrží bežnú záťaž ako i dvere z ostatných materiálov.

Ich obľúbenosť spočíva v priepustnosti svetla. Ak máte tmavú chodbu bez okien, tak je škoda ju ešte viac uzatvoriť pred svetlom plnými dvermi, keď môžete využiť variantu sklenenú a svetla bude odrazu všade dostatok. Jedáleň od kuchyne alebo kuchyňu od obývacej miestnosti rovnako nemusíte radikálne oddeliť múrom, či plnými dverami. K zachovaniu súkromia a zároveň dostupnosti stačí predelenie sklenenými dverami alebo stenou.

Inšpirácia pre riešenie i samotné riešenie sa vám samo ponúka na https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/.
Možno si hovoríte, že sa určite nehodia do spální a detských izieb, prípadne na kúpeľne. Aj tu sa vám naskytne jednoduché riešenie, vďaka ktorému sa ani na týchto miestnostiach sklenených dverí nemusíte vzdávať. Stačí zvoliť riešenie s kaleným bezpečnostným sklom, pieskované varianty, ktoré udržujú súkromie alebo lepenie rôznych fólií, ktoré majú v ponuke rôzne farby i vzory.
Nakoniec už stačí len vybrať typ otvárania a to buď posuvné, otváracie alebo vložené priamo do obložkovej zárubne.

staré dveře

Ku konzultácii, ktoré riešenie by sa hodilo pre vaše priestory stačí využiť bezplatnú konzultáciu, ktorá vás navedie správnym smerom.