a) možnosti trávenia voľného času
b) organizovaný voľný čas
c) individuálne
a)Voľný čas je, keď nemáme žiadne povinnosti. Záľuby sú aktivity, ktoré robíme v našom voľnom čase. Voľný čas je ovplyvnený mnohými faktormi, napríklad miestom, vekom, zdravím, životným štýlom a samozrejme aj peniazmi. Voľný čas je ovplyvňovaný miestom, kde žijeme, takže ľudia, ktorí žijú na vidieku, nemajú toľko možností ako ľudia, ktorí žijú vo veľkom meste alebo meste. Takže koľko možností majú ľudia vo veľkých mestách? Môžu robiť, čo chcú. Môžu hrať bowling, plávanie, chodiť do kina, divadla, futbal, hokejové zápasy , môžu hrať paintball, chodiť do diskotéky, majú veľké knižnice atď.
barvy na štětcích
A ľudia na protichodnej strane nemajú tieto možnosti. Ak chcú robiť tieto veci, musia cestovať. Ale títo ľudia v obci majú tiež jednu veľkú výhodu. Majú čistú a krásnu prírodu. Miesto, kde sa môžu uvoľniť. Ľudia sa „narodili“ v prírode, sú to prírodné výtvory. V mestách sú v strese a myslím si, že najlepší je relax a mier, ktorý môžu získať len v prírode. Niektorí ľudia počúvajú klasickú hudbu, sledujú televíziu, sedia doma, rozprávajú sa so svojimi priateľmi a popíjajú popoludňajší čaj.
poštová známka
Potom naše zdravie tiež ovplyvňuje naše koníčky. Zdraví a silní ľudia zvyčajne robia nejaké športy. Mladí chlapci robia cvičenia, pretože chcú byť v dobrom stave a majú veľké svaly. Ale niektorí ľudia, ktorých zdravie je zničené, nemôžu športovať, takže potrebujú ďalšie koníčky, napríklad čítanie kníh, štúdium, sledovanie televízie, …
b)Školské aktivity sú aktivity, ktoré deti vykonávajú po škole. V niektorých mestách alebo v dedinách nemajú miesto na to, aby si to samé uvedomili, takže deti nemajú ďalšie aktivity. Ale vo väčších mestách môžu robiť svoje obľúbené športy alebo hrať na hudobné nástroje. Mladí ľudia alebo študenti nie sú nezávislí. Musia dostať vreckové od svojich rodičov. Ale niekedy výdavky sú také vysoké a rodičia im nechcú dať peniaze, takže potrebujú nájsť prácu na čiastočný úväzok. Pokúšajú sa pracovať cez víkendy alebo keď majú dovolenku a získajú nejaké peniaze. Typické pracovné miesta sú v reštauráciách, v umývačkách kuchynských liniek, v práci s textíliami alebo pri doručovaní novín atď.
c)Záľuby môžeme rozdeliť na fyzické a duševné. Fyzické – robíme to pre naše zdravie, aby nás udržal v kondícii. Mentálne – robia z nás múdrych. Na druhej strane ľudia, ktorí majú fyzickú prácu, potrebujú odpočinok a nájdu duševné záľuby. Potom rozdeľujeme koníčky na individuálne a tímové koníčky. Jednotlivci čítajú, sledujú televíziu, chatujú, uvoľňujú. Tím – musíme sa prispôsobiť (priateliť sa) našim priateľom. Tieto koníčky sú napríklad hry – futbal, volejbal, basketbal, potom idú do krčmy, kino. Niektorí ľudia prichádzajú z práce, spávajú, opäť chodia do práce a majú svoju každodennú rutinu.
Každý človek je individuálny spoločenský tvor. Existujú niektoré záľuby, ktoré sa nám páčia alebo nepáčia. Záľuby závisia od našej povahy.