Dnešný svet je svetom neobmedzených možností, čo určite zahrňuje aj filmy. Množstvo filmov, ktoré vyjdú za 1 mesiac, je podobné množstvu filmov, ktoré v dvadsiatom storočí vyšli za rok alebo dokonca pár rokov. Od čoho to závisí? A prečo sú v svetových rebríčkoch neustále najvyššie umiestnené staré filmy?

klapka
 
Peniaze nevyvážia kvalitu
V súčasnosti sa môže hociktorý bohatý človek rozhodnúť, že natočí svoj vlastný film. A že to tak aj viacerí robia!
Nezáleží na tom, že neprišli so žiadnym zaujímavým nápadom a že filmov s rovnakou tematikou vyšlo v posledných pár rokoch nespočetne veľa. Zaplatia si hercov, alebo si sami zahrajú vo vlastnom filme, zaplatia si  všetko čo je potrebné a zarobia si ďalšie veľké peniaze, ktoré sa v dnešnom svete vo filmovom priemysle točia. Alebo sa rozhodnú natočiť film podľa biografie niekoho známeho, alebo, ak sa jedná o známu osobnosť s aspoň trochu zaujímavým životom, rozhodnú sa film natočiť podľa seba.
Takýchto filmov vychádza skutočne mnoho. V dnešnej dobe sa len malé množstvo filmov dostane na vyššie priečky v rebríčkoch a dostanú vysoké hodnotenie, a to presne nie ten typ filmov vyššie spomenutý.

 

Prečo to v minulosti tak nebolo?

Ako už bolo spomenuté, v minulosti nevychádzalo také množstvo filmov, pretože na to nebolo ani toľko prostriedkov a ani toľko priestoru. Filmy robili ľudia, ktorí na to mali talent. Za rok vyšlo zopár filmov, na ktoré chodili celé rodiny, boli to filmy pre viaceré generácie, filmy, ktoré mali nápad a skutočne človeka zaujali. Filmy, ktoré dodnes chodia v televízii a dodnes zaujmú.

kino
 
Nikto Vám nechce vnucovať názor na to, čo sledujete. Tento článok je iba objektívnym zhrnutím a porovnaním filmového sveta v rôznych dobách. Každé desaťročie má film, ktorý bol v danom obdobi najúspešnejší, no vyzerá to tak, žev budúcnosti bude čoraz ťažšie vybrať len jeden film z toho obrovského ponúknutého množstva.
Určite budú naďalej produkované aj kvalitné filmy, no bude ťažké ich rozpoznať v kvantite.