Slnečné pobrežie láka každé leto veľké množstvo Slovákov kvôli priaznivým cenám a nikdy neutíchajúcemu rušnému rytmu. Jeho história sa datuje od roku 1958, letovisko bolo vybudované na krásnej dlhej pláži. Postupne pribúdali hoteli, reštaurácie, diskotéky, obchody, nákupné centrá… Dnes je počas sezóny na tomto nádhernom mieste až 300 tisíc turistov z celého sveta.

bulharsko

Pomyselným stredom letoviska je pešia zóna s názvom Flower street končiaca mólom. Pešia zóna je cez deň plná ľudí, ktorí si chodia na mólo spraviť fotografie. Z móla je nádherný výhľad na celé Slnečné pobrežie. Na opačnom konci pešej zóny sa nachádza trhovisko, kde si môžete nakúpiť suveníry, topánky, oblečenie, koreniny, alebo vo veľkoskladoch zobrať známym niektorí z vychýrených bulharských koňakov ako Pliska, či Slnčev brjag. V noci sa pešia zóna mení na jednu veľkú diskotéku.

Flower street delí pobrežie na južnú a severnú časť. Obe sú živé a majú čo ponúknuť každému návštevníkovi. Na ulici vás neustále prekvapia pouličný umelci a rôzne atrakcie ako kolotoče, fotenie s hadmi, požičovne skútrov, elektrických autíčok,  či adrenalínový bungee jumping. Napriek tomu, že máte v oboch častiach letoviska stále čo robiť, sú predsa len rozličné.

Južná časťje bližšie k známemu historickému mestečku Nesebar. Ide o tichšiu časť, život tu plynie pokojnejšie ako na severe a nachádza sa tu veľa rodinných hotelov. Pláž je pekná a široká. Veľkým lákadlom je pre mnohých aj známa Cacao beach, na ktorej sa v lete konajú rôzne koncerty a show. Niekomu môže na juhu chýbať, že sa tu nenachádza toľko obchodov a trhovísk ako na severe pobrežie. Južná časť je však skvelou voľbou pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí chcú mať krásny Nesebar po ruke.

Severná časťSlnečného pobrežia je plná diskoték a barov so živou hudbou. Pozdĺž celej severnej pobrežnej promenády sa nachádzajú rôzne obchodíky a reštaurácie. Chýbajú tu však piesočné duny, ktoré tvoria uzavretejšiu  atmosféru juhu. Sever je známy aj tým, že tu v posledných rokoch pribudli veľké hotelové komplexy a preto vyzerá táto časť luxusnejšie.

pláž

Či už si vyberiete juh, alebo sever Slnečného pobrežia, dávajte si  pozor hlavne na vreckárov. Tí majú svoje obľúbené revíry v rušnom centre a v autobusoch, ktoré premávajú cez celé  letovisko. Bulharskou špecialitou sú aj malé pouličné zmenárne, ktoré vďaka diere v zákone ponúkajú nevýhodné kurzy na výmenu peňazí. Radšej využite banky, alebo zmenárne na recepcii.
Celé Slnečné pobrežie je veľmi dobre prepojené akousi MHD. Autobusmi, ktoré premávajú od skorého rána až do polnoci každých 10 minút, sa dostanete aj do blízkeho letoviska Svätý Vlas, či už do spomínaného Nesebaru.
Slnečné pobrežie má čo ponúknuť mladým ľuďom, ale aj rodinám s deťmi. Záleží predsa len na vás akú dovolenku si spravíte a aké zážitky si z dovolenky odnesiete.