Rôzne zahraničné online obchody sú už dnes pomerne známe a tiež veľmi obľúbené, pre šírku svojho sortimentu a tiež cenu. Veľkou nevýhodou je práve dĺžka čakania, ktorá sa niekedy môže natiahnuť aj na 3 mesiace. Stáva sa, že sa vaša objednávka môže zapatrošiť a tovar sa k vám ani nedostane. Práve preto sa odporúča objednávať z neoverených online stránok len tovar, ktorý nie je veľmi drahý a zároveň nie je ani taký dôležitý.

technologie.jpg

Pokiaľ si chcete objednať šaty na stužkovú slávnosť, či inú oslavu, musíte to urobiť už aspoň pol roka vopred, ale nerátajte s tým, že ich kvalita, či vzhľad budú také ako na fotke. Práve to sú riziká takýchto zahraničných obchodov, najmä čínskych, ktoré síce ponúkajú produkty za skvelé ceny, ktoré na obrázkoch vyzerajú ako vystrihnuté z módneho časopisu, avšak realita často býva iná hlavne kvôli tomu, že oblečenie je vyrábané z lacných materiálov.
Spotrebný tovar ako kryty, či sklá na mobily sú však celkom výhodné a veľa ľudí si objednáva práve tie, ako aj rôzne drobnosti do domácnosti, do auta, či iné. Niektorí ľudia majú pred takýmito objednávkami strach, predsudky a nesmieme sa tomu čudovať. Niekedy k tomu prispeje aj zlá skúsenosť. Nikto vám nezaručí, že tovar určite príde a že vaše peniaze nevyjdú na zmar. Avšak netreba sa toho báť, pretože vo veľkej väčšine prípadov váš tovar dorazí a bude v poriadku.

kontajnery.jpg

Práve preto je dôležité objednávku naozaj zvážiť a prijať riziká, ktoré sú s tým spojené. Na druhej strane netreba mať predsudky, pretože tovar, ktorý vám príde môže byť naozaj kvalitný a pekný, a zároveň zaňho veľa nezaplatíte. Je dôležité sledovať aj to, či je doručenie na Slovensko zadarmo, alebo zaňho zaplatíte. Objednávky zo zahraničia sú často možno rizikové, ale zároveň môžete nájsť tovar, ktorý u nás nenájdete a kúpiť ho za výhodnú cenu. Je len na vás, ktorú stránku si zvolíte a ako objednávku uskutočníte.