Najmodernejší a v súčasnosti najpreferovanejší typ osvetlenia je LED. Táto technológia zasiahla osvetľovaciu techniku a spôsobila boom v tejto oblasti. Medzi zákazníkmi sa razom stali vyhľadávané LED pásiky, žiarovky, panely, trubice či reflektory a na svedomí to majú vlastnosti týchto výrobkov.

LED osvetľovacie telesá zaplavili svet a dnes ich už nájdete kdekoľvek, či sú to interiéry ako napríklad byty, kancelárie, obchodné a nákupné centrá, priestory na športovanie, ale aj v exteriéroch, kde osvetľujú dvory, garáže, parkoviská či sklady alebo aj celé fasády budov. Majú výkon porovnateľný s tradičným osvetlením, ale sú oveľa úspornejšie a zároveň šetrnejšie k životnému prostrediu a vyznačujú sa dlhou životnosťou.

grocery-store-2619380_640

Mladí ľudia preferujú dizajnovo pestrejší priestor, a tak vo svojich izbách radi využívajú farebné akcenty LED pásikov, ktoré sú variabilné, pretože je jednoduchá ich inštalácia hlavne vďaka lepiacej páske. No aj ostatné typy svetiel majú svojich stálych zákazníkov, obľúbené sú aj LED trubice, ktoré je možné využiť pri osvetlení napríklad kuchynského pracovného pultu alebo jedálenského stola, v dielňach či ateliéroch a podobne. Vyrábajú sa v dĺžke 600 a 900mm, v odtieni teplej, studenej a neutrálnej bielej farbe. Vyznačujú sa dĺžkou životnosti, vydržia až 50 000 hodín a ich uhol svietenia je 120°. Kúpou LED trubice https://www.ledprodukt.sk/61-led-trubice-t8 už máte hotový výrobok, ktorý je určený na priame použitie a zapojiť ho je možné do elektrickej siete na 230V, pri inštalácii nie je nutný štartér ani tlmivka.

female-hands-holding-glowing-led-incandescent-bulbs-dark_168730-1029

Kvalitné LED svietidlá sú cenovo prijateľné pre každého zákazníka, dostupné sú aj na internete v eshopoch, takže na výber má každý záujemca o moderné a dizajnovo zaujímavé osvetľovacie telesá. Možno aj váš interiér by si zaslúžil zmenu, stačí ak vymeníte staré svietidlo za LED typ a hneď sa to prejaví na zmene atmosféry celého priestoru a nestojí to veľa.