Oznámenie prišlo počas udalosti vo Washingtone, DC, kde Bezos predstavil rozsiahly plán Amazonu na riešenie zmeny klímy.
Bezos vyhlásil, že do roku 2024 bude na ceste 100 000 riviánskych dodávok. Prvé dodávky vyrazia na cestu v roku 2021, pričom prototypy pravdepodobne dorazia už v roku 2020. Viceprezident Amazonu Dave Clark, doplnil vykreslenie vozidla.
Rivian je relatívne nový názov v priemysle elektrických vozidiel, ktorý debutoval s dodávkou a SUV až koncom novembra 2018. Spoločnosť však pôsobí v utajení už od roku 2009. Pôvodne bola založená, aby vyrobili niečo, čo bude konkurovať prvému vozidlu Tesly.  CEO RJ Scaringe nakoniec spoločnosť posunul smerom k zákazníckemu segmentu.Elektrická dodávka..png
Hlavným ťahom v tomto roku bolo obrovské úsilie o získavanie finančných prostriedkov. Spoločnosť  Rivian zabezpečovala obrovské investície od mnohých významných hráčov vrátane Amazonu.
Minulý rok vo Februári spoločnosť Bezos prispela 700 miliónov dolárov, v apríli Ford oznámil investíciu vo výške 500 miliónov dolárov, pretože verili, že predajú obrovské množstvo elektrických vozidiel. Rivian nedávno investoval 350 miliónov dolárov od spoločnosti Cox Automotive, čo je veľké meno v maloobchodnom a logistickom priestore.Zásielkové služby..jpg
Rivian doteraz predvádzal dve vozidlá a to je R1T SUV pickup a R1S SUV. Vozidlá postavené na rovnakej technologickej platforme, ktorých cena začína na sume 70 000 dolárov, budú schopné cestovať na jedno nabitie až do vzdialenosti 643,7.
Spoločnosť Bezos odhalila tretie vozidlo v rodiacej sa zostave a to je dlho očakávaná dodávka. Pri štarte sa namiesto zamerania na výlučne terénny segment budú zameriavať a skúmať aj užitkové vozidlá. Je skvelé, že obrovské meno ako Amazon spolupracuje s menej známym menom pre spoločnosť a dal tak šancu predstaviť svetu ďalšie elektrické vozidlá ako sú dodávky. Amazon má obrovskú infraštruktúru, ktorá je potrebná na dodávanie balíkov a používaním elektrických vozidiel dôjde k zníženiu emisií. Čo je malý krôčik k zlepšeniu budúcnosti pre našu planétu.