Stojíte pred veľkou životnou zmenou? Spanie vo dvojici, ňou určite je. Ak ste doteraz svoju posteľ obývali len sami, pripravte sa na to, že od teraz to už bude úplne iné. Posteľ, kde budete spať dvaja, musí byť totiž pre dvoch. Dôležitý je správny matrac, rozmer postele a taktiež vaše paplóny, ktoré by mali byť určte dva.
Chlapec bozkáva na čelo ženu a stoja v prírode.jpg

Dvaja nie sú jeden

V prvom rade budete potrebovať kvalitné matrace. Lepšie povedané, radšej jeden matrac. Dva samostatné matrace na manželskej posteli nie sú dobrým riešením, budete neustále bojovať s tým, že sa budú rozchádzať, budú medzi nich padať omrvinky a ak sa budete chcieť k sebe túliť, tak jeden z vás bude neustále spať v medzere. Preto si kúpte kvalitný matrac, no ten pre dvoch, teda manželský.
Žena s blond vlasmi v čiernej podprsenke leží na posteli.jpg

Nie každá veľká posteľ, je manželská posteľ

Pozor si dajte aj pri kúpe postele. Dnes sú populárne napríklad študentské postele, ktoré sú omnoho väčšie ako klasická jendoposteľ, no zároveň omnoho menšie ako manželská posteľ. Takéto riešenie stojí nepochybne menej peňazí, no ak chcete so svojim partnerom spať naozaj pohodlne, tak na neho rýchlo zabudnite. Manželská posteľ musí mať rozmery minimálne stoosemdesiat krát stoosemdesiat centimetrov. Ešte pohodlnejšie a praktickejšie sú postele s rozmermi okolo dvoch štyroch metrov štvorcových, teda tie s rozmermi dvesto krát dvesto centimetrov. Pri takomto riešení budete mať trochu problém zohnať správny matrac. Je možné, že na takéto rozmery narazíte aj v obchode, no istota je, nechať si matrac vyrobiť na mieru.

Romantické a iritujúce

Snívate o tom, že budete so svojim miláčikom spať pod jedným veľkým paplónom? Dajte si povedať a zabudnite na túto „romantiku“. Verte, že keď sa v decembri uprostred noci zobudíte bez paplónu, všetka romantika vás ihneď prejde. Dva paplóny sú istota. Nechcete sa predsa kvôli nim rozísť, že?