Možno sa vám zdá, že váš pohodlný život nikto a nič nezmení. Jednoducho vám vyhovuje, že prídete z práce domov, ľahnete si pred televízor a zvyšok dňa strávite prepínaním programov. Sú medzi nami aj takí, ktorí ho strávia pred televízorom a zase takí, ktorí radi čítajú alebo sa venujú inej sedavej činnosti.
No mnoho z nás uprednostňuje život, ktorí môžu stráviť v prírode, s priateľmi či pri nejakom športe. Iní sa zase veľa vzdelávajú alebo venujú svoj čas kariére. Nejdeme písať o tom, čo je vhodné a čo nie, pretože každý si to svoje napokon sám obháji. Každý robí to, čo mu vyhovuje. Navyše neexistuje univerzálny a pre každého rovnaký spôsob života.beh žena šport.jpg
Čo však vtedy, ak chcete zmenu? Pusťte sa do nej! Ja som kedysi svoj život žila ako uvádzam v prvých riadkoch. Niečo sa však zmenilo, a ja som pričuchla k dobrovoľníctvu a k cestovaniu. Rozhodla som sa dokonca vycestovať na polroka do cudzej krajiny! Je to pre mňa osobne veľký krok, pretože to chce veľa odvahy. Navyše sa venujem športu a nesedím každý deň doma, pretože si radšej pôjdem zabehať, ako by som mala sedieť celý čas za počítačom.
Jednoducho, snažím sa žiť aktívne! Nezabúdam pritom na vzdelanie a moje milované knihy, ktorých sa neviem vzdať. Okrem toho myslím aj na svoju budúcnosť, pretože viem, že je pre mňa čo sa týka kariéry dôležitá.turistika žena príroda.jpg
Čo tým ale chcem povedať?
Ak považujete svoj sedavý spôsob života za skvelý, samozrejme, brániť vám v tom nebudeme. Ale chceme vám povedať jedno: skúste niekedy robiť viac vecí vo svojom živote. Nemusíte byť na seba prísny a náročný, stačí, ak začnete robiť viac ako len to, čo je priemer. Urobte niečo pre seba a skúste napríklad, ak študujete, urobiť aj niečo na viac. Uvidíte, stokrát sa vám to vráti!
Navyše, ak to začnete vykonávať pravidelne, stane sa z toho životný štýl a vy už nebudete chcieť to, čo ste mali predtým. A možno sa vám tým od základov zmení život. Tak čo, skúsite to?