Cesty sú rozbité, diaľnica sa s určitosťou raz dostavia, a život akosi plynie ďalej. Tak takto nejako by sa dala zhrnúť situácia ohľadom výstavy ciest na väčšine územia našej republiky. Samozrejme to zo sebou prináša množstvo problémov preto ostáva iba rozum stáť nad povinnosťou budovať nabíjaciu infraštruktúru pre elektromobily. Pričom tá súčasná je ako z minulého storočia. Niekto by tu mohol namietať že je to rozumné, no v skutočnosti je väčšina infraštruktúry na Slovensku v dezolátnom stave a kým as neopraví, nemá zmysel sa zaoberať tým čo bude. Ak vôbec niečo bude. Pretože pri cenách dnešných hybridov alebo plnokrvných elektromobilov je skutočne otázne pre koho to vlastne robia.Hybrid pri nabíjaní.jpg
 
Iná situácia už ale nastáva pri výstavbe alebo oprave budove kde je viac ako desať parkovacích miest. Lepšie povedané pre bytové priestory viac ako desať parkovacích miest a pre nebytové priestory viac ako dvadsať miest na parkovanie.  Síce tak ako je vyššie spomínané že pri cenách vozidiel na tento druh pohonu je to skôr otázne či sa to vôbec oplatí, no v prípade bytoviek alebo iných obývateľných priestorov by bola zasa jedna veľká chyba keby sme zaspali dobu ako je tomu teraz pri súčasnej infraštruktúre. Tu sa je preto treba skôr zamyslieť či už by nebolo lepšie sa inšpirovať v Holandsku. Kde je už nejaký ten piatok v prevádzke krátky úsek diaľnice kde je možné bezdrôtové dobíjania. A tak namiesto budovania staníc, radšej budovať dobíjacie parkoviská. BMW elektromobil.jpgNiekto by tak síce mohol namietať že je to ekonomická samovražda. No tu si treba uvedomiť že z technickej stránky by sa jednalo o celkom primitívne riešenie. Jednoducho by sa stačilo zaregistrovať u poskytovateľa takého to parkovania a po zadaní príslušného kódu by začalo nabíjanie. Predsa len je to rozhodne bezpečnejšie riešenie ako nechať svoje auto zaparkované s káblom z nabíjačky a dúfať že sa nenájde žiaden dobrák ktorý ho vytrhne alebo ináč poškodí vaše auto alebo nebodaj stanicu. Preto bude každopádne zaujímavé sledovať kam sa situácia nakoniec vyvinie a čo nás čaká. Ostáva iba dúfať že aspoň tu nezaspíme ako je tomu s diaľnicou.