Hľadáte nové bývanie? V takom prípade pravdepodobne tak, ako väčšina našincov chcete, aby malo dostupnú cenu. Pri kúpe klasického rodinného domu je ale toto oriešok, pretože ako vieme, ceny sa pohybujú v pomerne nedostupných cenových reláciách. A lacné nie sú ani prenájmy bytov. A čo takto skúsiť mobilné domy Euro – mobilné domy?

Čo takto mať dom bez pevných základov, ktorý sa dá relatívne ľahko presunúť na požadované miesto?

Kempovanie, lúka

Pod touto charakteristikou si môžete predstaviť akýkoľvek z ponuky mobilných domov. Je to trend pochádzajúci z USA, kde sa drží už od polovice 70-tych rokov minulého storočia a na svojej popularite naďalej nestráca. V tomto storočí však už ide o známe riešenie bývania už aj v európskych krajinách, Česko a Slovensko nie sú výnimkou. V nejednom prípade slúžia ako chatky alebo prechodné bydlisko, tiež napríklad v prípade, ak niekto dochádza ďaleko do práce a mobilný domček je jeho prechodnou zastávkou, alternatívnym bývaním.

Mobilný domček je už kompletne postavený a vybavený. Nie sú potrebné žiadne ďalšie stavby či rekonštrukcie. Od vnútorného vybavenia a priestorov sa potom odvádza ich cena, v ponuke nájdete drahšie aj lacnejšie alternatívy, hoci vždy tu hovoríme o podstatne nižšej investícii, než do kúpy rodinného domu. Vo vnútri nájdete potrebné vybavenie- priestor na sedenie, izby (alebo izbu) s posteľou, kuchynku, kúpeľňu a záchod.

Vybavenie karavanu

  • Niektoré typy mobilných domov majú prekvapivo komfortné vybavenie napr. spoločne s klimatizáciou, zateplením, žalúziami, umývačkou riadu, sušičkou, vaňou, atď.

Mobilný dom (podľa konkrétneho vybavenia) sa dá využiť k sezónnemu alebo celoročnému pobytu. Ako lacnejšie alternatívne bývanie alebo napríklad ako rekreačné sídlo či dokonca pracovisko (home office). V prípade záujmu sa dá prispôsobiť na podnikanie, napr. na malú kaviarničku alebo na obchod s rýchlym občerstvením.