Možno radi píšete, čítate knihy a čerpáte inšpiráciu. Dúfate, že sa vám raz podarí presadiť v tomto smere a svoje myšlienky vydať napospas svetu. Začať písať knihu si však vyžaduje veľké odhodlanie, odvahu, fantáziu a najmä váš čas, ktorého popri práci a rodine možno nie je až tak veľa. Ak však naozaj túžite ponúknuť svetu svoje myšlienky a názory vo forme textov, neváhajte a založte si blog.

počítač.jpg

Ak si hovoríte, že to nedokážete, že založiť si vlastný blog je pre vás náročné, skúste niekoho požiadať o pomoc. Dnes je veľa možností, ako si na internete vytvoriť vlastnú stránku aj zadarmo a rozšíriť ju medzi priateľov, či iných ľudí prostredníctvom sociálnych sietí. Ak budete v tom, čo robíte prosperovať, ľudia si vás začnú všímať a ocenia vašu prácu, pričom vám to prinesie radosť a odhodlanie v tom pokračovať.

typizace.jpg

Pokiaľ si blog založíte, mali by ste ho pekne a jednoducho upraviť tak, aby bol prehľadný a príťažlivý najmä pre čitateľa. Nikto sa netúži prehrabávať v priečinkoch a nezmyselne hľadať článok, ktorý je ukrytý niekde na vašej stránke. Prvý článok by mal byť úvodný, mali by ste sa predstaviť, pokiaľ teda netúžite ostať v anonymite, a napísať, prečo ste sa rozhodli tento blog založiť, akým témam sa chcete venovať a v neposlednom rade, čo vás baví, zaujíma a možno aj inšpiruje.
A napokon, mali by ste si stanoviť, ako často budú vychádzať články, dopredu ich naplánovať, aby vychádzali, ak je to možné, pravidelne. Najlepšie by bolo tiež si naplánovať témy článkov, aby ste už počas týždňa mohli zbierať inšpiráciu, či už vo voľných chvíľach, pri varení, alebo cestou z práce. Založiť si blog teda nie je žiadna hanba, dá sa povedať, že pri veľkom množstve sociálnych sietí to pomaly ustupuje do úzadia, avšak to vás nesmie odradiť. Nebojte sa teda začať realizovať jeden zo svojich malých snov, možno ani netušíte koľkým ľuďom svojimi slovami pomôžete.