Neviete sa rozhodnúť, či pre vás budú vhodnejšie klasické alebo posuvné dvere? V tom prípade vám radi poradíme, respektíve objasníme, aké rozdiely môžete od týchto dvoch riešení očakávať. Ako to už býva, nič nie je len čierne alebo biele. Každá z možností má preto svoje výhody, no i nejaké tie malé chybičky.

Žena sedí v tureckom sede pred sklenenými posuvnými dvermi

Svetlo, funkčnosť a estetika
Sklenené posuvné dvere LMmont v sebe nepochybne spájajú mnohé superlatívy. Dokonale presvetlia priestor bytu, čím ho i opticky zväčšia. V skutočnosti ho zväčšia aj reálne. Neuberajú totiž niekoľko centimetrov, v niektorých prípadoch i metrov, štvorcových z danej miestnosti. Za zmienku jednoznačne stojí aj ich funkčná stránka. Pri posuvných dverách nemusíte bojovať so žiadnymi prahmi, a ani zárubňami.
Pozastaviť sa musíme aj pri ich vzhľade. Akékoľvek posuvné dvere, teda nie len tie sklenené, sú v porovnaní s tými klasickými, nepochybne omnoho krajšou voľbou. Dokonale doplnia všetky moderne zariadené interiéry, no esteticky pomôžu aj tým starším a zanedbaným.
Spomínané chybičky krásy sa, samozrejme, nájdu aj v tomto prípade. Aj keď sklenené posuvné dvere dostanete vyhotovené z mnohých materiálov, ktoré spĺňajú vysoké tepelnoizolačné požiadavky, nemôžeme poprieť, že majú horšie izolačné schopnosti, ako napríklad také dvere z masívu alebo hliníku.

Dlhá chodba s pootváranými klasickými dverami

Klasika, menej priestoru a dobrá izolácia
Tak a teraz k dverám klasickým, teda tým otváracím. Nedá sa povedať, že tieto kúsky sú do domácnosti nevhodné. Veď ich používame už desiatky rokov a zatiaľ nám poslúžili naozaj dobre. Jednoznačným plusom klasických dverí, sú už spomínané tepelnoizolačné vlastnosti. Hlavným negatívom je zas to, že uberajú z priestoru danej miestnosti a nie sú na oko až tak zaujímavé. Samozrejme, že aj klasické otváracie dvere, dostanete v rôznych moderných a netradičných vyhotoveniach. To už ale hovoríme o cenovo náročných záležitostiach.