Napríklad nedávno som kúpil tranzistor za 11 eúr. Viem, sranda, jedná sa o klasický, malý tranzistor s úboshou kvalitou zvuku. Avšak dizajn je celkom pekný a hlavne som si všimol následúce veci.

video

•        Vstup AUX, USB a SD.
Dokonca i tranzistory idú s dobou. Nemusím sa teda spoliehať na to, čo budú hrať v rádiu. Pomocou počítača si uložím na USB alebo SD peničky, ktoré musia byť vo formáte MP3 a môžem ich následne počúvať kdekoľvek cez tranzistor.
No nebudem písať len o tejto srande, chcel som povedať, že tieto vstupy sa stali základom a už ich nájdeme na každom podobnom produkte.
Môže sa jednať o nejaké rádio v hodnote 50 eúr, ale i cool zostavu s obrovskými reproduktormi a solidným dizajnom.
Vstup USB a SD však zrejme budeme využívať pri malom rádiu, pretože nemáme inú možnosť. Kvalitné súpravu majú vstupy i na LP, CD, MC, takže tam výber máme.

připojení

Preto ak si aj kúpime malé, lacnejšie rádio, nudy sa báť nemusíme. Pomocou týchto vstupov môžme počúvať našu obľúbenú hudbu kedykoľvek a kdekoľvek cez toto naše nové rádio. Aj takýto obyčajný, možno zastarlý produkt má teda dosť možností. Nie ako pred pár rokmi, kedy sme sa na tomto produkte spoliehali len na FM.

sluchátka

Zaujímavým vstupom je takisto AUX. Asi ste si ho na vašich zariadeniach všimli. Je to celkom využiteľný vstup. Potrebujeme kábel s oboma rovnakými koncovkami Jack. Kábel nie je vôbec drahý. Jednu koncovku zapojíme do počítača, druhú do rádia, či lepšej zvukovej, reproduktorovej súpravy. V tomto prípade by som skôr odporučil tú lepšiu a kvalitnejšiu súpravu. Teraz na rádiu, či veži nájdime prepínanie medzi CD, MC, FM, nájdeme i možnosť AUX. Prepnime teda na AUX a pustime si na počítača nejakú pesničku. A hľa! Zvuk vychádza z našej veže a nie počítača. Čiže práve na toto slúži pripojenie AUX. Prepojenie porčítača s druhým zariadením. Je to ideálne prepojenie, pokiaľ máme notebook a nemáme dokúpené reproduktory. Môžme si pripojiť vežu a máme o moc kvalitnejší zvuk ako cez reproduktory zabudované v notebooku.