Pri zariaďovaní bytu je v prvom rade dôležité zohľadniť jeho orientáciu na svetové strany, a na základe tejto informácie začať rozmýšľať nad tromi farbami, ktoré budú priestoru dominovať. Pozor, myslí sa tým aj dekor dreva, kamenný, tehlový alebo iný obklad, bez ohľadu na to, či ide o tapetu na stenu alebo fóliu na čelách skriniek.

obývák

Kráľom každého interiéru je nábytok a ak máte otvorenú kompozíciu, rozhodne sa treba zamerať na taký, ktorý má všetky variácie do jednotlivých prepojených izieb. Máte vybraté? Tak môžeme pokračovať ďalej, t.j. ďalšími dvomi farbami, ktoré budú dotvárať celý priestor, počnúc stenou až po dekorácie. Vhodne zvolená jedna svetlejšia a tmavšia farba dotvoria atmosféru, ktorú nimi chcete docieliť. Pomôžu vám byt buď zútulniť alebo naopak rozžiariť, otvoriť.

pohovka

Stredobodom spoločenskej časti je určite sedačka, preto si pri jej výbere dajte pokojne na čas. Práve týmto prvkom môžete urobiť buď čerešničku na tortu alebo klinec do rakvy. Ak ste volili skôr neutrálne farby, bielu či sivú v kombinácii s drevom, bez obáv siahnite po kontrastnom solitéri, ktorý jednak pritiahne pohľad, ale zároveň podčiarkne váš jedinečný štýl.

okna

Na záver si nechajte dekorácie. Nie preto, že by neboli dôležité, ale práve preto, že sú. Poriadne sa okolo seba poobzerajte a rozmýšľajte, či túžite po pestrých vankúšoch (pozor nie v prípade vzorovanej sedačky, steny, atď.) alebo vázach, obrazoch, knihách, či svietidlách. Apropo, pri výbere lampy opäť myslite na denný svit, ktorý vám do bytu prúdi a tiež fakt, aké činnosti budete pri danom svetle vykonávať. Nakoniec sa zamerajte na bytové textílie, t.j. záclony, závesy, koberce a obrusy. Prosím, neskĺznite pri tom k rokmi overenej klasike „žakároviek“. Dnes už predsa existujú iné materiály s rôznymi povrchovými úpravami, či plastickými vzormi. Treba však pripomenúť, že pokiaľ ste už nejaké použili, radšej sa ich držte, prípadne zvoľte niečo úplne jednoduché, čím dosiahnete efekt bývania od dizajnéra.

Tak čo, už viete ako na to? Potom hor sa do návrhu a ešte lepšie, do jeho realizácie.