V roku 2008 začala na Slovensku činnosť spoločnosť LM-MONT, spustila výrobu a zároveň aj realizácie sklenených a hliníkových konštrukcií. V súčasnosti má v tejto oblasti už mnoho skúseností a za sebou množstvo realizovaných stavieb, ktorých súčasťou sú kvalitné a výnimočne inovatívne riešenia, ktoré zaujali architektov aj projektantov. Svoje výrobné procesy neustále inovujú a zlepšujú technológiu, aby dokázali splniť nároky na kvalitu svojho poskytovaného servisu.

Sklo a jeho rola v modernej architektúre

Spoločnosť je známa svojimi hliníkovými konštrukciami, no okrem nich sa venuje aj skleneným prvkom a systémom, ktoré sú súčasťou väčších celkov takmer každej stavby. Zo skla tak dokážu vyrobiť najrozmanitejšie prvky, počnúc oknami, cez steny, dvere, i kování na sklenené zásteny https://lmmont.sk/kovanie-na-sklo/sklene-steny/, sprchové kúty, zábradlia až po celé zasklené terasy a zimné záhrady. Na ich výrobu používajú bezpečnostné sklo, možnosťou je konštruovanie sklenených konštrukcií v kombinácii s hliníkom či nerezom alebo vytváranie bezrámových konštrukcií, ktoré sú v súčasnosti veľmi žiadané.

Steny, dvere či iné výrobky zo skla sa vo väčšine prípadov vyrábajú s hrúbkou 8, 10 a 12 mm a funkčnosť prvku zabezpečuje aj veľa dodatočných súčastí a príslušenstva.

Použité musia byť napríklad:

-kotviaci profil Comfort, určený je na sklo hr.12 mm, bez kapotáže

-krytka 105 mm, určená k profilom Comfort a Economy, povrch je upravený ako kartáčovaný nerez – imitácia alebo elox hliník.

-koncová krytka pre MC 4, vhodná na sklo hrúbky 8 a 10 mm, povrchová úprava nerez a hliník

-rohový pánt spodný a horný v úprave nerez a hliník

-kolík s ložiskom bez aretácie, určený pre spodný pánt, nerez

-spojka rohová, určená na stranu dverí bez pántov, fix –svetlík, materiál nerez a hliník

-zámok na kľúč, nerez, hliník

Jeden z typov konštrukcie

-jednoduchá pätka, ktorou sa uchytí sklenený fix, nerez a hliník

-úchyt horného pántu, určený na fix-svetlík so zavetrením, nerez, hliník

-horný doraz pre dvojkrídlové dvere, ktorý sa montuje na svetlík, prevedenie nerez a hliník

-štvorcová a obdĺžniková spojka rohová, vyrobená z nerezu a hliníka

-samozatvárač podlahový s olejovým mechanizmom, určený pre krídlo s hmotnosťou do120 kg, nerez

-obojstranné rovné madlo, s priemerom 32mm a výškou 500 mm, prevedenie nerez