Spoločnosť Apple neprestáva prekvapovať. Na trh sa dostal nový mobilný telefón iPhone X. Podľa dostupných zdrojov má byť najlepší, najvybavenejší a najvýkonnejší telefón spomínanej spoločnosti.
Prichádza s novým dizajnom po štvorročnej prestávke. Má bezrámčekový dizajn a 5,8“ display, a výborné pozorovacie uhly. Predáva sa v dvoch pamäťových variantoch a to 64 GB a 256 GB.

mobil

 Cenovo sa jedná o jeden z najdrahších mobilných telefónov na trhu. Vyrába sa v dvoch farbách, a to v striebornej a šedej, a má strieborný bočný rám. Nechýba mu ani bezdrôtové nabíjanie, a duálny fotoaparát, ktorý je veľmi výkonný s optickou stabilizáciou obrazu.

Reproduktorov  je viac – primárny a sekundárny, čo umožňuje prehrávanie v stereo. Odomyká sa systémom Face ID, čo je rozpoznanie tváre. V porovnaní so staršími modelmi sa jedná o novú technológiu, keďže staršie modely sa odomykali pomocou otlačku prstu. Veľmi veľkou výhodou je vysoké rozlíšenie.
Gestom sa vieme dostať k rôznym možnostiam, ako je minimalizácia, listovanie medzi aplikáciami a návrat späť, čo je výrazne odlišné ako u starších modelov. Na iPhone X chýbajú tlačidlá pre tieto funkcie, takže užívateľ ich musí ovládať gestom. Rolovaním zhora sa už klasicky dostaneme na ovládací panel charakteristický pre väčšinu mobilných telefónov. Display je výrazne zaoblený, a má výrez pre kameru, ktorý môže byť v rôznych aplikáciách nevýhodou, pretože pri niektorých aplikáciách dochádza k orezaniu obrazovky. Tým nám vzniká rámček, a nevyužije sa tak celá obrazovka telefónu.

3d model

Veľkosťou sa dobre drží v ruke. Batéria má 2716 mAh, a to nie je v porovnaní s konkurenciou hodnota až tak vysoká. Ak nový iPhone porovnáme s Lenovo moto E4 plus, ktorý má kapacitu batérie 5000 mAh, pozorujeme značný rozdiel. Ale iPhone má funkciu rýchleho nabíjania, a tak sa o niečo táto priepasť vyrovnáva.