Asi všetci dobre poznáme webovú stránku s názvom Wikipedia.
Ak potrebujeme zistiť potrebné informácie, alebo sa len tak niečo dozvedieť sami pre seba, táto stránka je našim častým a spoľahlivým pomocníkom. Navyše ju nájdeme v rôznych lokalitách a disponuje viacerými jazykmi. Napríklad pomocou nej nájdeme aj články v slovenskom jazyku, od slovenských autorov. Pritom to funguje podobne ako Youtube. Môžeme sa podeliť s našimi príspevkami s ostatnými. Môžeme do nej prispievať poznatkami, ktoré v nej chýbajú. Ak napríklad stránka na určitú tému disponuje len krátkym množstvom informácií, môžeme ich doplniť o naše znalosti. Prispejeme nejakým zaujímavým poznatkom i my a takto vlastne tvoríme stránku Wikipedia. Koľko informácií na stránke nájdeme, to záleží na nás, jej navštevovateľoch a na našej ochote písania príspevkov.
čárový kód
Je logické, že podstatne o dosť viac príspevkov nájdeme v anglickom jazyku. Pretože anglicky hovoriacich ľudí je na svete oveľa viac. Zoberme si USA. Odtiaľ vlastne aj prichádza najviac príspevkov a informácií, pretože USA má nespočetne viacej obyvateľov a teda aj návštevníkov webu a tejto konkrétnej stránky, o ktorej je reč. No lenže dnešná generácia je vychovávaná v dobe, kedy je anglický jazyk samozrejmosťou i u nás a učia sa ho na škole spoločne s nemčinou, pričom ich obľúbené veci ako videohry, Yotube, hudba, skrátka skoro všetko sledujú a čítajú denne v anglickom jazyku a možno si to ani neuvedomujú. Takýmto spôsobom sa im tá angličtina skrátka dostane do podvedomia, no to je len pozitívum. V dnešnej dobe je to už ako keby základ, mať určitú znalosť z angličtiny.
chytrý telefon
Takže pokiaľ vyhľadávanú tému nenájdeme v slovenčine, nemusíme zúfať. Určite nájdeme príspevky od anglicky hovoriacich autorov a potrebné i zaujímavé informácie sa dozvieme aj z ich článkov. Takýchto príspevkov je tam naozaj veľa.