Aj napriek tomu, že neskóroval, Cristiano Ronaldo vytvoril v stredu večer ďalší rekord pri víťazstve Realu Madrid proti Bayernu v Allianz Aréne. Real prehrával v prvom polčase počas semifinálového duelu, keď Joshua Kimmich poslal do vedenia domácich, ale pred koncom prvého polčasu biely balet vyrovnal zásluhou Marcela Vieira. Druhý polčas sa niesol v znamení množstva šancí, ale jedinú využil Real, potom čo náhradník Marco Asensio vybehol z lavičky a rozhodol, že práve Madridčania sa budú môcť vrátiť na Bernabeu v lepšej pohode.

ronaldo
 
Tento fantastický obrat bol perfektný nielen pre Real Madrid, ale aj pre kariéru samotného Ronalda, pretože to bolo jeho 99. víťazstvo v Lige majstrov. Päťnásobný víťaz Ballon d\’Or už pred týmto zápasom bol na prvej priečke v tomto meradle spolu s bývalom brankárom Los Blancom – Ikerom Casillasom, teraz ho však predbehol a dostal sa sám na výslnie.

míč
 
Predstavenie Ronalda bolo tiež jedenáste v semifinále najvyššej klubovej súťaže v Európe, pričom žiadny iný hráč nebol medzi poslednými štyrmi tímami viac ako deväťkrát. Nebola to najlepšia noc pre značku CR7, pretože tento 33-ročný hráč neskóroval prvýkrát v tejto sezóne Ligy majstrov, čo je priam až neuveriteľné.
 
Christiano má na konte aktuálne 15 gólov v Lige majstrov 2017/2018, potrebuje ešte dva, aby sa vyrovnal svojmu vlastnému rekordu 17 gólov v sezóne LM, ktorý zaznamenal pred štyrmi rokmi. Na to príležitosť ešte má, ak vezmeme do úvahy, že s určitosťou bude hrať odvetný zápas doma proti Bayernu a navyše je reálna šanca, že Madridčania postúpia do finále. Rovnako aj pred štyrmi rokmi hral Ronaldo finále, keď vtedy 17. gól bol v 120. minúte z penalty proti mestskému rivalovi Atleticu.
 
stadion

Hoci Ronaldo získal Casillasovov rekord v počte vyhratých zápasov, stále má dôvod proti nemu súperiť. Španielsky brankár má na konte 167 odohratých zápasov v tejto súťaži zatiaľ čo Ronaldo 151.