Rodičia veľmi dobre vedia, že akonáhle začne dieťa chodiť do školy či do škôlky, začína im v živote hotový boj o to, aby neprechladli. Je to však ako beh na dlhé trate. Deti sú jednoducho choré v jednom kuse. Predávajú si medzi sebou choroby s rovnakou intenzitou, s akou si požičiavajú hračky. Je to jednoducho fakt a rodičia sa s tým musia proste zmieriť. Inak sa budú stále len stresovať a rozčuľovať. Deti si v kolektíve vždy navzájom predávajú všetky choroby. No ako správny rodič by ste mali vedieť, ako udržať zdravie svojho dieťaťa a ako ho aspoň trochu uchrániť pred tým, čo ho skutočne v živote čaká. Viete, ako by ste to mohli dosiahnuť? Dáme vám pár zaručených tipov, ktoré oceníte. Najlepšie na tom je, že ich môžete praktizovať aj na sebe.

silueta
 
1.       Dbajte na obliekanie. Je jasné, že väčšina ľudí sa naozaj veľmi baví na tom, že matky svoje deti zvyknú vždy obliekať tak, ako keby bolo vonku mínus dvadsať stupňov. Môžete sa na tom smiať, koľko len chcete, pravda je taká, že deti je potrebné obliekať oveľa viac, ako sa obliekame my sami. Je dôležité, aby ste vždy dbali na to, aby bolo vaše dieťa poriadne oblečené. Nechcete predsa, aby dostalo zápal ucha len preto, že ste mu jeden deň zabudli dať čiapku, no nie?

2.       Vždy dávajte svojmu dieťaťu dostatok vitamínov. Nikdy nezabúdajte na to, že vaše dieťa musí jesť zdravo. A nie je to len o tom, že mu každé ráno naberiete pomarančový džús. Je skutočne dôležité, aby malo pravidelný prísun vitamínov, hlavne vo forme čerstvej zeleniny a ovocia. Nikdy to nepodceňujte.

salát

3.       Dostatok tekutín je taktiež základ, no hlavne nie ochutené minerálky a džúsy, ktoré im budú len zvyšovať cukor. Zamerajte sa hlavne na pitie vody alebo čajov, ktoré budete dochucovať prírodnými sladidlami. Najlepšie však bude, keď nebudete sladiť vôbec. Možno budú zo začiatku vaše deti nespokojné, no verte tomu, že si na to zvyknú rovnako, ako ste si vy zvykli piť kávu bez cukru.