Aj človek, ktorý sa druhým môže zdať ako úspešný, že mu nič zásadné nechýba, že prakticky zvláda veľa vecí, môže mať svoje tajomstvo. Tajomstvo, za ktoré sa hanbí a je to nedostatok, ktorý ho oberá o jedno z príjemných a vlastne základných potešení v živote dospelého človeka.

Možno ho trápia problémy so slabou erekciou. A možno ste sa v týchto riadkoch našli, pretože niečo podobné zažívate aj vy. A pokiaľ nie, neoplatí sa myslieť si, že ste za vodou. Erektilná dysfunkcia totiž v dôsledku nezdravého životného štýlu alebo s pribúdajúcim vekom dokáže prekvapiť skutočne každého. Niekedy dokonca aj mladšie ročníky či mužov, ktorí sú na prvý pohľad evidentne zdraví a v poriadku.

smútok, mladý muž

A tak, ako aj v iných oblastiach nášho života hľadáme, kde je vlastne chyba. Chceme zostať samým sebou a rovnako sa držať sexuálnych praktík, s ktorými sme už dobre zoznámení, ktoré sme ovládali a mali radi. Možno nás naozaj neláka začať experimentovať a skúšať niečo nové. Dokonca niečo, čo považujeme za abstraktné. Skrátka chceme, aby náš sexuálny život prebiehal aspoň tak, ako doteraz.

Nie, chyba teda nemusí byť v našej partnerke alebo žene. Dokonca ani vo veciach, čo sme v v intímnej chvíli vykonávali a obľubovali. Ak sme tieto veci považovali za atraktívne taký dlhý čas, tak by to vzrušenie razom upadlo? Pravdepodobne nie.

sexy mladá žena

Len sme možno unavení a nevieme sa sústrediť. A možno ide o výsledok pravidelných stresov v kariérnom živote. Stres zabíja testosterón a ten je pre mužské libido a vlastne aj pre kvalitnú erekciu veľmi dôležitý. Pomôcť môžu tabletky na erekciu v podobe prípravkov, ktoré sú bezpečné a neviažu sa na lekársky predpis. Rozhodne by som skúsil tiež nastaviť sa na zdravší životný štýl zložený z pravidelného pohybu, psychickej relaxácie a konzumácie stravy bohatej na minerály a vitamíny.

  • Ak sú ale problémy s erekciou pravidelné a trvajú už asi 6 mesiacov, neváhajte navštíviť odborného lekára. Môže ísť o následok vážnejšieho organického ochorenia.