Tak ako oblečenia aj bývanie podlieha módnym trendom. Často krát svoje príbytky modernizujeme dosť neskoro. Najskôr sa potrebujeme s niečím novým zžiť, osvojiť si to a až potom sa pustíme do prerábky. Chceme mať byt ako je v katalógu, alebo ako ho má zariadený naša známa. Ale, povedzme si pravdu, ako by ste sa v takom byte cítili? Zariaďujete svoj domov, preto by mal vyhovovať a páčiť v prvom rade Vám.

obývák

Priestor
Otvorené priestory dnes nájdete v každom modernejšom dome. Dáva nám to pocit veľkého priestoru. Ak Vám ale nevyhovuje spojená kuchyňa s obývacou izbou tak to nerobte. Nie každému vyhovuje aby pachy z varenia išli hneď do ďalšej miestnosti.

Materiál
Príroda je ľuďom najbližšie. Obklopujeme sa rastlinami v kvetináči, dávame prednosť prírodným materiálom a prispôsobujeme tomu aj naše domovy. Vyhnite sa umelým materiálom vo svojej domácnosti. Hliníkové žalúzie môžete vymeniť za látkové závesy, laminátovú podlahu za drevené parkety,… je veľa vecí, ktoré môžete nahradiť prírodným materiálom.

Retro
Dajte si do bytu to čo sa Vám páči. Ak je Vaším obľúbeným kúskom staré kreslo, v ktorom prespíte polovicu filmu v TV, tak si ho nechajte. Nevyhadzujte ho (dnes letí retro štýl). Stačí ho len prečalúniť, a aj v modernej izbe bude vyzerať úžasne. Ak nebude ladiť s interiérom, urobte z neho protiklad. Protiklady sa predsa priťahujú.

květináče

Príroda
Zeleň … tej je vždy málo. Ak Váš byt nie je priestranný a veľa rastlín sa Vám tam nezmestí urobte si zelenú stenu. Rastliny pripevnite na stenu a vytvorte si tak jedinečný a originálny kúsok prírody u Vás doma. Pri troche zručnosti si pár kvetináčov viete na stenu zavesiť aj samy, vhodným výberom rastlín (hlavne ťahavých) vytvoríte dojem celej zelenej steny. Ak ako pozadie dáte tapetu so vzorom kamennej steny, bude celkový výsledný efekt jedinečný. Ak túžite po niečom výnimočnejšom, oslovte spoločnosti, ktoré Vám takéto „živé steny“ urobia.