Prevádzkujete webovú stránku a chcete plnohodnotne využiť jej potenciál? V takom prípade je dôležitá jej kompletná optimalizácia pre vyhľadávače alebo tzv SEO.
Search Engine Optimization (SEO)je súhrn nástrojov a procesov, ktoré majú za úlohu dostať vašu stránku na relatívne najvyššie miesto v internetových vyhľadávačoch ako Google, Seznam či Yahoo.search.jpg

  • A premýšľali ste niekedy nad tým, prečo tieto vyhľadávače užívateľovi podsunú niektoré odkazy na prvých priečkach a iné sa nachádzajú kdesi vzadu?

Je to spôsobené tým, že tieto vyhľadávače po zadaní konkrétneho výrazu užívateľom „vyšlú“ hľadacích robotov s vopred nastavenými algoritmami a tí na základe množstva faktorov automaticky umiestnia na prvé miesta vo výsledkoch hľadania odkazy na stránky, ktoré považujú za najrelevantnejšie, najkvalitnejšie, apod.

  • A ako je na tom konkrétne váš web?

Na túto otázku vám odpovie audit seo http://www.seolight.sk/.
Prebehne odborná analýza vášho webu s cieľom zistiť, aké úpravy sú potrebné, aby konkrétny web čo najviac vyhovoval vyššie uvedeným algoritmom, na základe ktorých internetové vyhľadávače umiestňujú odkazy na stránky v určitom poradí.

  • Aj vy, aj seo odborník a vlastne aj užívatelia síce môžu posúdiť obsah, formu a celkové prevedenie vašej stránky za kvalitné, no dôležité je o tom presvedčiť hľadacích robotov.

optimalizace pro.png
A to sa dá dosiahnuť použitím techník a seo nástrojov, ktoré so sebou prináša jedine kvalitná seo optimalizácia.
Tá sa postará o všetky on-page faktory, respektíve potrebné úpravy prebiehajúce na konkrétnej stránke, no takisto off-page faktory. Tieto „vonkajšie“ faktory sú totiž takisto dôvodom výsledného umiestnenia a k dosahovaní vyšších pozícií sa tak v prípade off-page faktorov používa napríklad tvorba spätných odkazov (linkov). A čím je týchto linkov vytvorených a umiestnených na vonkajšie zdroje viac, tým lepšie z hľadiska postavenia stránky v internetových vyhľadávačoch.