Autá vhodné na drift

V tomto článku si predstavíme autá vhodné na drift. Samozrejme je ich omnoho viac ale my sa snažíme poukázať na dostupnejšiu cenovú kategóriu týchto áut.

 

DRIFT je jedna zo základných disciplín motoršportu. Je to vlastne jazda radená šmykom hlavne pri autách zo zadným náhonom. Pri súťažiach sa hodnotí: uhol vychýlenia, množstvo dymu od prešmykujúcich kolies, rýchlosť auta pri drifte a nájazdová rýchlosť, vzdialenosť prednej karosérie od checkpointov z vnútornej strany bodovaných zákrut a taktiež aj stabilita spájania driftov.

autá vhodné na drift 2

Vhodné a pomerne, cenovo dostupné autá pre tento typ zábavy sú napríklad:

Nissan S13 – Obľúbený je hlavne kvôli nízkej hmotnosti a skvelým jazdným vlastnostiam. Na Slovensku sa toto auto zháňa veľmi ťažko, pre jeho nedostatok v našej krajine.

Nissan 350Z – Základná verzia tohto auta, má výkon približne 280 koní. Cena je vyššia hlavne kvôli nízkej dostupnosti. Veľká výhoda pri tomto Nissane je možnosť veľkého výberu úprav pre zvýšenie výkonu.

Subaru BRZ , Toyota GT86 alebo Scion FRS – Pohybujú sa síce vo vyššej cenovej kategórii áut (15 000€). Ale rozhodne sú jednými z najvhodnejších modelov pre začiatočníkov. A to hlavne kvôli: nižšiemu výkonu, samotnému pohonu, ovládateľnosti a koncepcii vozidla.

Mazda MX-5 – Hovoríme o verzii NB. Na Slovensku je ich síce málo ale určite sa nejaké nájdu. Charakteristickými vlastnosťami sú hlavne: zadný pohon, ľahká a nízko položená karoséria, približne 140 koní a 1.8 litrový motor. Pre tieto faktory, je to ideálne vozidlo na trénovanie jazdy bokom.

BMW e30 – Je to jedna zo starých, dobrých klasík. V terajšej dobe ich hodnota stúpa a stávajú sa z nich investičné vozidlá. Vybrať si môžeme z množstva motorov ktoré by mali mať dostatok výkonu na túto zábavku.

autá vhodné na drift 4

BMW e46 – Ešte prednedávnom patrili do drahšej cenovej kategórie áut. No dnes vďaka ich obľúbenosti ceny rapídne klesli. Pre drift je tento model čoraz viac využívaný. K najobľúbenejším patria modeli 330i alebo 325i.

BMW e36 – Na Slovensku je to jedno z najvyužívanejších áut na drift. K alternatívam patrí napríklad 2.5 litrový šesťvalec s výkonom 192 konských síl.  Sú ľahko dostupné aj za priaznivú cenu. Čo je obrovskou výhodou pre začiatočníkov.

Predpokladáme že tento článok zaujal hlavne autíčkarov. A možno práve vy sa inšpirujete a zaobstaráte si jedno z týchto vozidiel.