Interiéry prakticky akýchkoľvek, starších i moderných bytov si bez kvalitných dverí ani nemôžeme predstaviť. Predstava týchto priestorov síce je možná aj bez dverí, ale bývanie v takýchto priestoroch je už o niečo nereálnejšie a chýbal by potrebný komfort. Na druhej strane je pravda, že k novodobým trendom sa radia „otvorené miestnosti“, respektíve miestnosti s posuvnými dverami, ktoré sa neotvárajú klasickým smerom hore a dolu (čím by zaberali zbytočne veľa priestoru), ale využívajú posuvný systém otvárania, ktorý je o dosť praktickejší a hlavne šetrí miestom. Preto niet divu, že ide o moderný trend, ktorý nielenže ponúka praktické vlastnosti, ale zároveň aj tie estetické a to najmä v prípade, ak ide o posuvne sklenene dvere vyrobené z elegantného číreho skla.
vstup do chrámu
Tie klasické, respektíve krídlové dvere v nejednom prípade prekážajú, teda hlavne ich zbytočne komplikované otváranie, kedy musíme počítať aj s miestom navyše. Určite to poznáte a zažili ste to asi stokrát. Takisto treba poznamenať fakt, že toto klasické prevedenie neprepúšťa svetlo, čo je dosť škoda, pretože sa oberáme o prirodzene osvetlené miestnosti, ktoré nám naopak posuvný systém a materiál zo skla doprajú v bohatej dávke (pravidelný prísun svetla do miestností je dôležitý aj pre naše zdravie a psychický stav). Na základe týchto skutočností sa napríklad v kanceláriách alebo administratívnych pracoviskách využívajú sklenené priečky, čo je vlastne praktická alternatíva sklenených dverí.
posuvné dvere
Posuvný systém otvárania  oceníme napríklad pri vstupe na terasu, do záhrady, lodžie,… a tento princíp spoločne so skleneným materiálom môže zasa vizuálne a po praktickej stránke obohatiť bežný interiér alebo vstup do kúpeľne. V skratke dokáže rozdeliť väčší priestor na niekoľko vzájomne oddelených miestností, ktoré budú dostatočne izolované, ale zároveň zostanú spoločnou súčasťou bez negatív, ktoré rozdelenie priestorov prináša (najmä absenciu slnečného svetla).