Hybridné autása považujú za autá budúcnosti. Je schopný účinne šetriť palivo a zároveň produkuje len nízke úrovne toxických výparov. Kvôli týmto výhodám sa hybridné automobil, každým dňom rastie v popularite. Mnoho ľudí zvažuje zbaviť sa svojich áut a kúpiť hybridné auto, ktoré pomôže znížiť náklady na spotrebu paliva. Ale zasa nevýhoda je koľko tieto auta stoja.

hybrid

Výhody hybridného vozidla :
Hybridný automobil sa od bežného zásadne líši . Má totiž dva motory. Spaľovací motor a elektromotor. Tieto dva motory aktívne spolupracujú a navzájom sa výhodne dopĺňajú. Je to technológia vyššej úrovne ako bežné autá. S touto technológiou budete môcť znížiť spotrebu paliva o viac ako polovicu. Nedávno prezident Spojených štátov podpísal dohodu, že kupujúci hybridných automobilov budú môcť využívať daňové stimuly. To znamená, že vlastniť hybridné auto a ušetríte peniaze na daniach.

Majiteľia hybridných automobilov majú bezplatné parkovanie, dokonca aj zľavnené poplatky na niektorých mýtoch.
Brzdenie hybridnýchautomobilov je taktiež nakonfigurované tak, aby zachytilo uvoľnenú energiu a používa ju na nabíjanie batérií vo vnútri hybridného vozidla. To znamená, že na rozdiel od elektrických automobilov, hybridné automobily v skutočnosti nie je potrebné účtovať z domácej elektrickej zásuvky.

Nevýhody hybridného vozidla :
Hlavnou nevýhodou hybridných automobilov je skutočnosť, že sú  pomerne drahé. Zvrat vo všetkom je, že hybridné autá sú v skutočnosti lacnejšie v porovnaní s bežnými autami v dlhodobom používaní. Ak vypočítate celkovú spotrebu paliva obidvoch vozidiel, skutočne uvidíte, že ušetríte oveľa viac peňazí na hybridných autách.

elektro auto

Hybridné automobily sú relatívne ťažké kvôli ťažkým batériam inštalovaným vo vozidle. Znamená to, že hybridné automobily nikdy nemôžu ísť rýchlo.
Ďalšou otázkou týkajúcou sa hybridných automobilov je, že sú veľmi nebezpečné pri nehodách. Hybridné automobily ukladajú vo svojich batériách vysoké napätie. To znamená, že máte veľkú šancu na úraz elektrickým prúdom, keď bude vážnejšia nehoda. Pomerne je to ťažké pre záchranárov dostať vodičov a cestujúcich z hybridných automobilov kvôli nebezpečenstvu vysokého napätia v aute.