V rozhovore pre britskú spravodajskú televíziu BBC povedal, že „musíme mať na pamäti nedostatky v hospodárstve a chrániť integritu banky“. To znamenalo sprísnenie niektorých kritérií poskytovania úverov, „len aby sme boli obozretní“.
„V žiadnom prípade sa nám radikálne nezmenia podmienky- ale budeme sa pozerať na naše úverové expozície a uvidíme, či je to správne vzhľadom na smer ekonomiky,“ povedal pán Staley.

velká británie

„Môžeme na okraji sprísniť niektoré z našich kritérií upisovania a úverových štandardov, len aby sme boli obozretní pre stabilitu banky.“
Ekonomika Spojeného kráľovstva stále rastie – veľmi pomaly. Za posledných 12 mesiacov vzrástol o 1,2% v porovnaní s 2,2% v USA a 2,5% v eurozóne.
Pán Staley povedal, že opatrenia by mohli zahŕňať pohľad na to, aký veľký úver Barclays by bol ochotný poskytnúť ako percento hodnoty obytného majetku – takzvaný pomer úveru k hodnote – najmä v Londýne a na juhovýchode.

„Nový vývoj“
Do dnešného dňa prišiel do severovýchodného Anglicka s povzbudivým odkazom pre miestny obchod – ohlásil nový fond vo výške 500 miliónov GBP (572 miliónov eur) na pôžičky malým a stredným podnikom.
Ale jeho varovanie o ekonomike Spojeného kráľovstva a Barclaysovej rizikovej apetitovej činnosti bolo oveľa výpovednejším obsahom pre banku s pôžičkami vo výške viac ako 1 bilión GBP.

hotovost

Vláda vždy uznala, že podniky – najmä zahraničné – budú opatrne pri investovaní do Veľkej Británie, zatiaľ čo Brexit je predmetom diskusie.
Skupina európskych priemyselníkov povedala predsedovi vlády takmer na stretnutí včera na čísle 10 v stredu.
Ale skutočnosť, že hlboké vankúše robia britskú banku, ako je napríklad spoločnosť Barclays, výslovne tvrdí, že sa jej znepokojuje expozícia voči britskej ekonomike, je novým vývojom.
Odborníci tvrdia, že je to len začiatok dôsledkov vystúpenia Británie z EÚ, o ktorom rozhodlo referendum spred dvoch rokov.