Keď nám niekto povie vetu, že si na nás posvieti, tak si hneď predstavíme to najhoršie. Predstavujeme si, že si na nás bude dávať pozor alebo, že nás bude sledovať, pretože sme spravili niečo, čo sa mu nepáči. To však vôbec nemusí byť takto. Naučme sa myslieť pozitívne a zistíme, že táto veta môže byť myslená úplne inak. Tak ako aj pri iných vetách, čo nám chce niekto povedať si hneď pomyslíme na to najhoršie. Nie. To je úplne zle. Naučte sa myslieť pozitívnejšie a pomyslite si, že to nebude tak ako si to myslíte. Pritom len 10 % z našich negatívnych predstáv sa naplní, tak načo sa dopredu stresovať, keď to tak vôbec nemusí byť? No predsa zbytočne. Nebojte sa.

african-319276_1920

Taká veta – Posvietim si na teba, môže pokojne znamenať to, že si daný človek kúpil žiarovku g9.

Pýtate sa, prečo by sa mal niekto tak veľmi tešiť z toho, že má novú žiarovku? Nie je to len žiarovka? Veď to sú také bežné veci, to sa mám aj z toho tešiť?

old-4258956_1920

Okrem toho, že človek by sa mal naozaj tešiť aj z maličkostí, tak táto žiarovka je skutočne výnimočná. Je to led žiarovka, takže svietivosť má oveľa vyššiu než bežné a iné žiarovky. Zároveň vám šetrí energiu, pretože jej spotrebuje oveľa menej ako už spomínané bežné žiarovky. Už to je samo o sebe báječné. Zároveň k týmto všetkým výhodám sa pridá aj to, že jej cena (tej žiarovky) sa vám vráti. Keby ste si kúpili bežnú žiarovku za bežnú cenu, tak vám vydrží oveľa menej ako táto úsporná led žiarovka. Tým pádom ušetríte, pretože led žiarovku budete využívať dlhšie a zároveň spotrebujete menej energie. Hoci prvotná cena je o pár centov vyššia, investícia sa vám rozhodne vráti nazad. Neoplatí sa už viac rozmýšľať, ale treba nakupovať. Ak by ste totiž naďalej len dumali, možno by sa ceny zdvihli a už by to nemuselo byť také výhodné. Ale v najbližšom období sa toho obávať nemusíte.