Môžeme si všimnúť, že na trh pribudli nové typy počítačov, všimli ste si ich? Rozpoznáte ich už na prvý pohľad, nakoľko ide počítače s odlišným, zato však premysleným a krásnym dizajnom, ktoré navyše disponujú silnými parametrami. Mám na mysli produkty zaradené v kategórii počítačov All-in-one.

google

Elegancia tabletu sa kríži s nadradenosťou výkonu domácich PC. Predstavte si tak krásny monitor, ktorý je zároveň jedinou veľkou súčasťou celej zostavy, rozlúčte sa s nemotornými PC „skrinkami“. All-in-one PC nám ukázali, že k výkonnému hardvéru nie je potrebný nemotorný, priestranný a ťažký dizajn, ale ten sa stal zbytočnosťou. Všetka pozornosť sa venuje monitoru a jeho kvalitám. Vravíme tak o možnostiach bežného PC, zároveň o multimediálnom centre, ale i skvelom výkone a najnovších parametroch. Z tohto pohľadu sa tak dajú All-one-PC používať aj ako skvelé herné zariadenia, spustíte na nich i novšie a hardvérovo náročnejšie počítačové hry. Za ideálny model určený práve k účelu hrania počítačových hier podľa kritikov možno zaradiť Lenovo IdeaCentre Y910.

monitor

Aj tento model je skvelou ukážkou princípu All-in-one, teda že výkonný hardvér sa dá uložiť do konštrukcie monitora. V prípade hardvérových vlastností počítača Lenovo IdeaCentre Y910 musím pochváliť predovšetkým silnú grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1070 s pamäťou až 8 GB. Po grafickej stránke je tak kvalita zaručená a to okrem silnej grafickej karty i perfektnými vlastnosťami monitora. Čo sa týka operačnej pamäte RAM, sklamaní určite nebudete, pamäť 16 GB je pomerne slušný štandard, ktorý zvládne i ťažšie prekážky a s prehľadom utiahne aj najnovšie hry. Kapacita úložného priestoru je istená pevným diskom s kapacitou až 1TB (1000 GB), poprípade môžete použiť slot na SD kartu, ktorý však dokáže načítať len 128 GB. Procesor Intel i5 6400 Skylake síce nie je žiadnou novinkou, ani sa neradí k vyššej triede, zato však poskytne viac než slušný výkon v podobe taktovaných 3,4 GHz a štyroch jadier.