Je pravdepodobné, že v niektorých prípadoch vo vzťahu na mužské problémy s erekciou pozerá inak sám chlap a inak jeho partnerka. Muž si vyčíta, že nie je v plnohodnotnej kondícii k tomu, aby svoju polovičku uspokojil, žena si zasa môže namýšľať, že je to všetko kvôli nej a tomu, že nie je dostatočne atraktívna.

  • Vo veľa prípadoch je však príčinou niečo, čo môžeme rozdeliť na poruchu organického, hormonálneho alebo psychického charakteru.

nohy, pár v posteli

V žiadnom prípade teda nemusí byť na vine partnerka. Začnime opisom síce nepríjemnej, ale pomerne najľahšej modelovej situácie. Tento týždeň v práci bol náročný a človek niekedy nemá čas ukludniť sa, prísť na iné myšlienky alebo venovať sa príjemnejším aktivitám. Nahromadený stres v tele vylučuje hormóny, ktoré znižujú hladinu testosterónu. To sa následne podpisuje pod znížené mužské libido a rovnako pod oslabenú erekciu.

  • Účinným zabijakom stresových hormónov je pohyb. Prechádzka, cyklistika, šport,… je dokázané, že účinne a rýchlo dokážu eliminovať stres. Zároveň napomáhajú udržiavať zdravé libido.

Ďalšou modelovou situáciou je žiaľ pomerne častý prípad, v ktorom muž prekonáva určité civilizačné ochorenie. Možno má problémy s vysokým krvným tlakom, s cholesterolom, cukrovkou, cievami, srdcom alebo nadváhou. Nie je to nič neobvyklé, ale je známe, že ide o ochorenia, ktorých vedľajším následkom je vznik erektilnej dysfunkcie. Zjednodušene stavu, v ktorom sa v čase vzrušenia do penisu nedostáva potrebný, resp. zvýšený prietok krvi. Tým pádom nie je možné dosiahnuť jeho tvrdosť, postavenie a zdravú ejakuláciu.

  • Tento problém primárne si žiada rozhovor s lekárom. Problémy s erekciou pritom môžu byť jedným z varovných signálov vážnejšej organickej poruchy.

milenci, pár, vodopád

Pokiaľ vám však ide o rýchle riešenie a o to, ako bez väčších problémov pravidelne dosahovať kvalitnú erekciu, riešením môže byť apcalis oral jelly a voľne dostupné generiká z internetu. V takom prípade si ale prečítajte informácie o povolenom dávkovaní a prípadných vedľajších účinkoch.