Ženy si občas tiež musia dopriať relax, vypnúť a zresetovať si hlavu, a zároveň urobiť niečo pre seba, pre svoje sebavedomie a dobrý pocit. Tým môže byť aj návšteva manikúry, pri nej zabudnú aspoň na nejaký čas na problémy a život sa im bude hneď zdať krajší a veselší. Hoci muži to asi ťažko pochopia, ale nechať sa rozmaznávať a zároveň aj skrášľovať, má terapeutické účinky na dušu ženy. Nie je na tom nič zlé, ak si žena potrebuje oddýchnuť od denného stereotypu takýmto spôsobom. Muži by to mali chápať, je to niečo na spôsob ich formy relaxu pri sledovaní futbalu a pohári piva v čisto mužskej spoločnosti. Žena navyše od manikérky odíde s bonusom navyše: uvoľnená a skrášlená zároveň.

manikúra

Úprava vlastnými rukami
Jedným zo spôsobov, ako sa uvoľniť, je pustiť sa do manikúry sama, v pohodlí domova. Vypnúť hlavu a sústrediť sa len úpravu nechtov. Stačí, ak si k tomu pustíte svoju obľúbenú hudbu alebo príjemnú relaxačnú hudbu, vezmete lak na nechty a všedné problémy aspoň na chvíľu necháte bokom. V prípade, že nefandíte klasickým lakom, vyskúšajte niečo nové, iné, máte na výber z umelej alebo gélovej manikúry. Výber je len na vás. V tomto prípade si môžete všetko urobiť tak, ako samy uznáte za vhodné a ako sa to páči vám.

modelka

Skúste vyskúšať novinky
Neodhovárame vás, aby ste sa poradili s priateľkou, kde si manikúru dala urobiť ona a či je spokojná, no skúsiť to musíte predovšetkým vy sama, aby ste zistili, či to naozaj zodpovedá vašim predstavám. Podobne je to aj s pleťovou kozmetikou, každá z nás má iný typ pleti a preto nie všetko, čo vám odporučí kamarátka, musí vyhovovať aj vám. Ale to je prirodzené a normálne, každá sme predsa jedinečná. Aj v tomto smere musíme skúšať prípravky samé na sebe, len tak si nájdeme ten svoj, ktorý si zamilujeme a bude nám dokonalo vyhovovať. Tak už nečakajte a choďte hodiť stres za hlavu novou manikúrou, aby ste do všedného zasa vyrazili so sebavedomým úsmevom a radosťou.