1. Základné informácie
Každý bežec musí mať vedomosti o 4 hlavných veciach. Jedná sa o: silu, rýchlosť, vytrvalosť a pružnosť, ktoré sa kombinujú, aby sa zlepšili bežecké zručnosti. Skvelý beh s inteligentným tréningom a vhodnými technikami.

běh

2. Analyzujte, ako sa pohybujete
Najdôležitejšia vec, ktorá vám pomôže bežať rýchlejšie, je analyzovať, ako sa pohybujete. Nasledujúce otázky vám môžu pomôcť:
·         Dávate jednoducho jednu nohu pred druhu?
·         Čo robí každá časť tela, keď bežíte?
·         Jednoducho bežíte s nohami?
·         Aký je cieľ vášho tréningu?
·         Má každý tréning výsledok?
Ide o to, že bežecké zručnosti sú veľmi dôležité. Ak by bežanie bolo tak jednoduché ako dávať jednu nohu pred druhú, prečo to niektorí ľudia považujú za také ťažké? Znamená to, že tu ide o určité množstvo pripraví a tréningu.

běžec

3. Venujte pozornosť vášmu kroku
Váš krok môže výrazne zlepšiť vašu rýchlosť a je to najlepší spôsob, ako bežať rýchlejšie. Krok sa líši od osoby na osobu, ale kľúčom je krok rýchly a ľahký. Váš krok by mal byť v ideálnom prípade dopredu a nie hore alebo dolu. Tiež by nemali existovať žiadne prehnané kolenné výťahy a pohyby.

4. Nájdite si svoju optimálnu metódu
Najlepšie spôsoby, ako bežať rýchlejšie a dlhšie, je nájsť najlepšiu techniku, ktorá vám vyhovuje. Ak to funguje, neopravujte to, len to povedie k zraneniam. Nájdite optimálnu rýchlosť a metódu experimentovaním a opakovaním.

5. Opravte správnu polohu tela, aby ste mohli bežať rýchlejšie a lepšie
Aby ste mohli bežať rýchlejšie, správna pozícia je nasledovná: vyrovnaný chrbát, uvoľnená hlava, vysoký bok a uvoľnené horné telo. Použite ramená na rovnováhu a iniciujte činnosť nohy. Uhly lakťa môžete meniť medzi 60-140 stupňami. Uvoľnite ruky a päste a uistite sa, že neprejdú stredovou čiarou tela.
Použite tieto techniky aby ste sa zlepšili v behaní a budete sa cítiť pri behaní omnoho lepšie.