Pre zimné obdobia sa z hľadiska vodičov a ich áut stáva akýmsi symbolom potrebné prezutie pneumatík. Častokrát sa ale pri tomto bode zároveň zohľadňuje aj to, na aký štýl diskov ich obujeme.Konkrétnejšie sa výber špecifikuje na to, či uprednostníme staré známe plechové disky alebo síce drahšie, avšak viditeľne estetickejšie hliníkové,typické svojim moderným dizajnom ako oxxo Najdisky. Práve táto tematika je u vodičov častokrát na zamyslenie, pričom každý z nás preferuje inú alternatívu. Teda aký je medzi nimi rozdiel a aké vlastnosti sú charakteristické pre každú z tých možností?Auto, koleso, disk, VW
Ak sa zameriame konkrétne na zimnú sezónu, všeobecného hľadisko je také, že plechové disky sú od nepamäti považované za silnú a spoľahlivú možnosť, zatiaľ čo hliníkové, respektíve aludisky sú považované skôr za vec imidžu. Takéto stanovisko je však veľmi nekonkrétne a v istých bodoch tak nemusí byť vôbec pravdivé.
Najznámejšou výhodou „plecháčov“ je najmä ich prístupnejšia, respektíve nižšia cena. Oproti alu strácajú na štýlovosti dizajnu, čím sú automaticky považované za „starých dobrých pracantov“. Takisto sa spravidla nachádzajú na vozidlách nižšej triedy, pričom na luxusnejších modeloch by mohli byť viditeľnou dizajnovou prekážkou. Na zimných cestách ich používajú vodiči s vedomím, že tento variant znesie viac a aj pokiaľ sa poškodí, neišlo by o takú finančnú i vizuálnu škodu, ako v prípade hliníkových diskov.Auto, koleso, pneu, disk

  • V skutočnosti však majú tendenciu naberať nečistoty na ťažšie dostupné miesta pri čistení, čím predstavujú náročnejšiu údržby ako aj možnú koróziu.
  • Na druhej strane zabúdame, že hliník je v skutočnosti odolný materiál s dlhou životnosťou. Rovnako ľahšia je aj údržba tohto typu diskov, ktorá spočíva v pravidelnom „prepláchnutí“. Navyše sú hmotnostne ľahšie, čo predstavuje komfortnejšie jazdné vlastnosti, úsporu pohonných hmôt a väčšiu tolerantnosť k súčiastkam.