• Ak sa povie erotické masáže, tak si asi najčastejšie vybavíme zaujímavú tantrickú masáž s jej erotickým charakterom a veľmi príjemnými účinkami na ľudské telo aj myseľ.

V stručnosti ide o to, že sa pri nej pracuje so sexuálnou energiou, čím následne vzniká telesné, duševné a sexuálne uvoľnenie. Týmto spôsobom sa odstraňujú zadržiavané bloky a zároveň je masírovaný obdarovávaný čerstvými silami a životnou energiou. Sú to črty, ktoré sú špecifické pre senzuálne dotyky a teda pre erotickú masáž, pojem “tantrická“ tu však má svoje opodstatnenie. Práve Tantra totiž verí, že sexuálna energia je najdôležitejšou životnou esenciou.

žena, nahé telo

Logicky tak prívrženci tantry veria, že sexualite sa musí venovať pozornosť a že sa s ňou dokáže pracovať do podoby, aby nielen viedla k pohlavnému styku, ale tiež aby priniesla citeľné uvoľnenie a regeneráciu aj bez samotného styku. Teda vo forme senzuálnych, tantrických, či erotických masáží. Práve vďaka senzuálnym dotykom sa dá totiž intenzívne zapôsobiť na sexuálnu energiu a týmto spôsobom prepojiť uvoľnenie tela, mysle a sexuálnych blokov.

masáž chrbta

  • Pre originálnu tantrickú masáž sú špecifické tieto body:

Úvodný kúpeľ a následne zaužívaný rituál, ktorý sa pred touto masážou praktizuje dodnes- namaste, čiže rituál, pri ktorom sa odovzdáva úcta telu. Je to skôr zvyk, hoci má výhodu v tom, že zákazníka upokojí, nastaví na tú správnu vlna a lepšie pripraví na to, aby mal z nasledujúcich postupov ten najlepší pôžitok.

Postupne prichádza k samotnej masáži, pri nej sa zvyčajne používajú tiež príjemné a voňavé oleje. A možno už viete, že špecifické sú tu tiež dotyky, ktoré podľa dohody môžu zasahovať aj vaše intímne parite a rôzne najviac intenzívne erotogénne zóny vášho tela.

V závere nie je nič zahanbujúce na tom, ak u zákazníka príde k sexuálnemu vyvrcholeniu. Vo svojej podstate je to vlastne prirodzený následok týchto techník, ktorých cieľom je dosiahnuť sexuálne uvoľnenie.