Spoločnosť Vilmorin Garden sa na trhu s osivami nachádza už od roku 1999. Počas jej existenciu ju viedla skupina Vilmore & Cie, ktorá je popredným šľachtiteľom zeleniny, bylín a kvetov.

slunečnice
 
Spoločnosť pôsobí aj na Slovensku.Jej hlavnou činnosťou je výroba, predaj a distribúcia tých najkvalitnejších semien. V ich ponuke nájdete cibule a semená okrasných kvetín, trávne zmesi a samozrejme semená zeleniny a ovocia. Ponúkajú taktiež prírodné hnojivo guamo, ktoré je vyrábané z trusu morských vtákov.

Špeciálnou súčasťou ponuky sú BIO semená.Pochádzajú z ekologicky udržateľného poľnohospodárstva. V praxi to znamená, že rastliny, z ktorých sú zbierané semená, nesmú byť chemicky ošetrované proti škodcom a taktiež hnojené priemyselnými hnojivami. Pesticídy sú samozrejme taktiež úplne zakázané.

semínka
 
Pri klasických semenách zakúpených v supermarketoch, alebo záhradkárskych potrebách väčšinou neviete zistiť ich pôvod. Takže síce pestujete vlastnú a nestriekanú zeleninu, ak však bola materská rastlina ošetrovaná pesticídmi, isté dávky sa dostanú aj do vašich vypestovaných plodov.
BIO pôvod semien spoločnosti Vilmorin Garden, si môžete potvrdiť aj v certifikáte, ktorý majú všetky tieto výrobky. Rastliny, ktoré sú pestované z tohto materiálu sú prirodzene odolné voči chorobám a škodcom, pretože ich DNA nebolo narušené genetickou modifikáciou a používaním chemických látok. Samozrejme, že ide o vhodné riešenie pre všetkých, ktorí chcú žiť zdravo.
Táto rada semien je označená ako Vilmorin Premium. V ponuke nájdete semená zeleniny, byliniek a okrasných rastlín.

osivo
 
Na výber máte klasické balíčky so semienkami, alebo takzvané výsevné pásy. Ide o priehľadnú pásku, na ktorej sú semienka prilepené. Takže sa nemusíte trápiť s dodržiavaním presných medzier a rozkotúľanými semenami. Ak sa rozhodnete nakupovať výlučne produkty tejto spoločnosti, na výber máte takmer 300 druhov zeleniny a desiatky druhov byliniek, či kvetov.