Hovorí na výročnom stretnutí Medzinárodného menového fondu na Bali, pán Hammond uviedol, že oficiálny ekonomický dozorný úrad Spojeného kráľovstva, Úrad pre rozpočtovú zodpovednosť, predpovedal, že hospodársky rast sa spomalí z dôvodu neistoty Brexita a rizika neúspešného výsledku.

brexit

Ak existuje dohoda, OBR by pravdepodobne aktualizovala túto prognózu.
„Verím, že pre nás bude dividenda, obchodná dividenda,“ povedal mi.
„Predpoveď spoločnosti OBR, ktorá je základom našich súčasných prognóz pre hospodárstvo a našu fiškálnu pozíciu, je založená na skoro strednom bode medzi žiadnou dohodou a riešením EHP [Európskeho hospodárskeho priestoru].
„Dohoda, ktorú sa snažíme rokovať s EÚ, teraz predstavuje zlepšenie z pohľadu britskej ekonomiky v tomto strednom bode, a preto by sme mali poskytnúť nárast v podobe vyššieho hospodárskeho rastu a lepších výsledkov, ako boli inak očakávané. „

Pán Hammond tiež vytvoril „rozpočtovú rezervu“ na svoje rozpočtové prognózy v prípade, že dôjde k nepríjemnému brexitu.
Niektoré z týchto 15,4 mld. GBP by sa mohli uvoľniť, ak sa podpíše dohoda, čo prinesie „dvojnásobnú podporu“ hospodárstvu.
„Vždy som bol optimistický, že sa nakoniec dohodneme, pretože to je jasné v záujme oboch strán,“ povedal pán Hammond.

anglie

„A to, čo sa stalo počas posledného týždňa, 10 dní, je mierna zmena tempa.
„Je teraz skutočný zmysel zapojenia sa obidvoch strán zdieľaného podniku v snahe vyriešiť problém namiesto toho, aby sa postavil k sebe navzájom – skutočne dôležitá krok.
„To by však nemalo zakrývať skutočnosť, že máme stále ešte veľké rozdiely, ktoré treba vyriešiť.

„Tento proces je oveľa pozitívnejší tento týždeň, ale látka je stále veľmi náročná.“ Aby bolo jasné, Philip Hammond nehovorí, že existuje „Brexitova dividenda“. Urobila som problémy s týmto výrazom jasné.
Hovorí, že je možné získať dividendy – posilnenie prognóz hospodárskeho rastu, ktoré boli po referende podstatne znížené.
John McDonnell, tieňový kancléř úradu, povedal: „To všetko sa zmieta s dobrým staromódnym otočením. Vyzerá to, že pán Hammond je zúfalý zachrániť jeho a kožu predsedu vlády tým, že obliekne klasické“ odložte „fudge ako dohodu, ktorá neposkytne dlhodobú bezpečnosť a istotu, ktorú potrebujú investori a podniky.