Niektorí ľudia preferujú luxus a rušné lokality, iní zasa pokoj a ticho. Patríte medzi milovníkov pokojného života na dedine a uspokojíte sa aj s menším zveľadeným domčekom so záhradkou alebo ste nútení usadiť sa v meste kvôli práci alebo rodine ? Je len na vás, aké miesto je podľa vašich najtajnejších túžob tým pravým orechovým.

moderní vila

Bungalov so záhradkou
Snom mnohých Slovákov je postaviť si domček na tichom mieste, najlepšie na dedine. Je pozoruhodné ako narastá počet ľudí, ktorí netrpezlivo čakajú na moment, kedy sa konečne dostanú z bytu plného otravných susedov a presťahujú sa do svojho vlastného domu. Najvhodnejšou alternatívou podľa štatistík je kúpa pozemku a stačí už len začať stavať. Bungalovy sú charakteristické ich stavebnou nenáročnosťou, keďže hovoríme o dome bez poschodia. Prvky konštrukcie sa dovezú na miesto, kde sa pomocou žeriavu osadia na základovú dosku. Doba ostatných úprav a komplet celej stavby sa pohybuje v rozmedzí dvoch týždňov, maximálne jedného mesiaca. Každoročne sa tak postavia stovky týchto domov. Žiadostivosť o ne v poslednej dobe narastá aj práve pre ich mimoriadne dlhú životnosť a výhodnú cenu. Ľudí baví starostlivosť o záhradku a hlavne nekonečný ničím nerušený pokoj a pohoda. Medzi ďalšie výhody patrí aj to, že budúce rodiny sa nemusia toľko obávať o svoje deti, pretože majú vonku dosť priestoru pre zábavu. Ak sa dokonca jedná o väčší pozemok, prichádza do úvahy možnosť vlastného bazénu. Nápadov na skrášlenie pozemku ako aj domu je mnoho a každý si podľa svojich predstáv vybuduje svoj vytúžený domov. Netreba zabúdať aj na harmóniu a lásku, ktorou dom bude prekypovať – potom už je možné nazvať ho domovom.

Luxusná vila
Pre bohatšiu sortu ľudí sa nájdu aj prepychovejšie obrovské domy slúžiace väčšinou pre viacero osôb. Niekedy sa však stáva, že v nej žijú len dvaja a robí ich to šťastnými. Vila obsahuje minimálne dve poschodia, charakteristickým znakom je tiež mnoho kúpeľní a rozlohou sa môže pokojne rovnať dvom domov. Zväčša býva postavená na veľkých pozemkoch a situovaná v blízkosti lesov, na samote, s nadčasovým moderným vzhľadom podľa šikovnej predstavy architekta. Pri vile sa počíta samozrejme s minimálne jedným bazénom a inými výdobytkami ako je sauna a podobne. Ak ste sa v tomto dome našli, viete kam zvyšné peniaze investovať.

budova

Byt v dobrej lokalite
Nepozdáva sa vám bývanie na byte alebo si ho jednoducho nemôžete teraz dovoliť ?Nevadí, za vhodné bývanie sa považuje aj byt. Na počte izieb nezáleží, to najhlavnejšie je, že sa tam budete cítiť dobre. Veď aj v pekne zariadenom byte sa nájde útulná miestnosť, v ktorej sa človek cíti v bezpečí. Častým problémom však bývajú niektorí susedia, a preto je ťažké nájsť si svoj kúsok pokoja. Podstatou predsa je s kým tento byt zdieľate a vôňa domova sa skrýva aj tu – stačí si vytvoriť príjemnú atmosféru.