Z hľadiska módneho priemyslu je líčenie súčasťou vášho jedinečného obrazu. Každá z nás má samozrejme svoj vlastný jedinečný štýl, takže keď hovoríme o tom, ako si urobiť make-up doma, zameriame sa na základné veci, ktoré zaručujú každej krásny konečný výsledok. Ako pripraviť pokožku na aplikáciu make-upu? V srdci žiarivej a zdravej pokožky leží samozrejme kompetentná starostlivosť a správna príprava na aplikáciu kozmetických výrobkov.

lůj

 Krok 1: Vyčistenie pokožky tváre
 Každý kozmetický postup by mal začať čistením. Použite penu alebo gély na umývanie, ktoré sú vhodné pre váš typ pokožky, a vyhnite sa mydlu.
Krok 2: Tonic + hydratačný krém
Ďalší štandardný krok pri príprave pokožky na aplikáciu make-upu je jej tonizácia a hydratácia. Nikdy nezanedbajte tento krok.
Krok 3: Ochrana pred slnkom
Budete vďační v budúcnosti, ak v súčasnosti budete používať opaľovací krém. Nielenže zabráni predčasnému starnutiu pokožky, ale tiež zníži pigmentáciu. Po dokončení prípravnej časti môžete prejsť na najzaujímavejšiu časť.

makeup

Ako nanášať make-up? V akom poradí?
Malo by sa okamžite poznamenať, že zvážime dostatočne viacúrovňový make-up ale nie je potrebné používať všetky prostriedky denne. V závislosti od vašej nálady a stavu pokožky vyberte len tie najpotrebnejšie produkty. Takže potrebujeme:
·         Primer – podklad
·         Tónový krém
·         Korektor Blush
·         Bronzer prášok
·         Očný tieň
·         Ceruzka / tekuté očné linky
·         Rúž  resp. lesk na pery.

pomůcky

Prvým krokom je použitie primeru. Vykonáva veľmi dôležitú úlohu – vyhladzuje textúru tváre, zužuje póry a zaisťuje trvanlivosť vášho make-upu. Ďalším krokom je použitie tónovej základne. Je veľmi dôležité vybrať tieň, ktorý dokonale zodpovedá vašej pleti a vyzerá ako prirodzený. Tu funguje zlaté pravidlo: čím menej, tým lepšie. Korektor by sa mal používať iba vtedy, ak máte závažné chyby, ktoré nepokrýva tónovacia základňa.